SON DAKİKA
Hava Durumu

“Türk Milleti Darbelerden çok çekti”

Saadet Partisi Korkuteli ilçe Başkanı Ziya Çimen Saadet Partisi Genel Başkan Yrd. Antalya İl Sorumlusu Prof. Dr Latif ÖZTEK’in yaptığı basın açıklamasını Korkutelili basın mensuplarıyla paylaşarak birçok konuya açıklık getirdi

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2016 12:37
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2016 12:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
“Türk Milleti Darbelerden çok çekti”


Saadet Partisi Korkuteli ilçe Başkanı Ziya Çimen Saadet Partisi Genel Başkan Yrd. Antalya İl Sorumlusu Prof. Dr Latif ÖZTEK’in yaptığı basın açıklamasını Korkutelili basın mensuplarıyla paylaşarak birçok konuya açıklık getirdi. Çimen’in aktardığı basın açıklamasında; “Temmuz 2015'den beri terör olaylarıyla mücadele eden Türkiye'nin, 15 Temmuz 2016'da da bir darbe girişimine hedef olduğunu söyledi. Saadet Partisi olarak seçilmişleri, Cumhurbaşkanlığını, Parlementoyu ve Hükümeti hedef alan kısacası “Milli İradeye” karşı yapılan darbe girişimini ve darbeyi yapmaya kalkışanları lanetlediklerini belirtti. Öztek; “Türk Milleti Darbelerden çok çekti. Bu gibi olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, Antalya İl Yönetimi ve Partililerin katılımı ile Antalya Cumhuriyet meydanında gerçekleştirmiş olduğu basın açıklamasında, yapılan darbe girişiminde Türk Milletinin dosta düşmana karşı birlik ve beraberliğini gösterdiğini söyledi.


 

DARBECİLER HEZİMETE UĞRATILDI

Saadet Partisi olarak cumhurbaşkanlığını, parlamentoyu ve hükümeti hedef alan darbe girişimi ve darbeyi yapmaya kalkışan devlet, vatan ve millet düşmanlarını lanetlediklerini vurgulayan Öztek, "Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Paralel Devlet Yapılanması'na mensup bir grup çılgının başlattığı darbe girişimi, yüce milletimizin cesur evlatlarının, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve polisimizin kahramanca direnişi ile karşılaşmış ve darbeci hainler hezimete uğratılmıştır." dedi. Öztek, bu olaydan sonra Türkiye'yi yönetenlerin çok daha dikkatli olmaları ve bu gibi olayların yaşanmaması için her türlü önlemi almaları gerektiğini belirterek, olaylar sırasında polis, asker ve sivil halktan 246 kişinin şehit düştüğünü, 2 bin 185 kişinin de yaralandığını ifade etti.


 

MİLLETİN DİRENCİ TAKDİRE ŞAYANDIR


 

Yaşanan darbe girişimine karşı milletin gösterdiği direncin her türlü takdirin üstünde olduğunu vurgulayan Öztek, şöyle konuştu:"Bu darbe girişimi, Türkiye'de toplumu sağcısıyla solcusuyla iktidarıyla muhalefetiyle zenginiyle fakiriyle tüm kesimleri bir araya getirmiş ve milletimizin sıkıntılı günlerde nasıl bir araya geldiğini, birlik olduğunu dosta düşmana göstermiştir. Bundan sonraki süreçte bu birliğin devam ettirilmesi, büyük ölçüde yöneticilerimize düşmektedir. Darbe bastırıldı, şimdi hükümetin karşı atağa geçmesi ve bir takım operasyonları başlatması beklenmektedir. Toplumsal yapımızın bu olayları en az zararla atlatabilmesi için bundan sonraki süreçte çok dikkatli olunmalı. Gerçek suçlular bulunarak adalet önüne çıkarılmalı ve hak ettikleri ceza verilmelidir."


 

SUÇLULAR CEZALANDIRILMALIDIR

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, bundan sonraki süreçte milletin birliğinin devam ettirilebilmesi için yöneticilerimize büyük iş düştüğünü söyledi. Öztek, “Darbe bastırıldı, şimdi hükümetin karşı atağa geçmesi ve bir takım operasyonları başlatması beklenmektedir. Toplumsal yapımızın bu olayları en az zararla atlatabilmesi için bundan sonraki süreçte çok dikkatli olunmalıdır. Gerçek suçlular bulunarak adalet önüne çıkarılmalı ve hak ettikleri ceza verilmelidir.”


 

OHAL'DE İNSANLAR MAĞDUR EDİLMESİN

20 Temmuz'da önce Milli Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldığını ardından ise Bakanlar kurulu toplantısı yapılarak ülkemizde 3 ay Olağanüstü Hal ilan edildiğini hatırlatan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek,Olağanüstü Hal'in (OHAL) insanların günlük yaşantısını kolaylaştırmak ve terörle daha etkin mücadele yapmak için ilan edildiğini, daha önceki OHAL'lerde yaşanan olaylardan ders alınarak, halkın mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.