SON DAKİKA
Hava Durumu

“Ülkemizde tarım ve hayvancılık çöktü”

Geçtiğimiz gün akşam Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Örgütü tarafından, “ Üretici Sorunlarına Kooperatif Çözümü” başlıklı panel düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2018 11:53
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2018 11:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 “Ülkemizde tarım ve hayvancılık çöktü”

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Örgütü tarafından geçtiğimiz gün akşam Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Konferans Salonunda bir panel düzenlendi. “Üretici sorunlarına Kooperatif Çözümü” başlıklı panele konuşmacı olarak; CHP 22.23 ve 24. Dönem Burdur Milletvekili Veteriner Ramazan Kerim Özkan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük katıldı. Panel saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul bir konuşma yaptı. Kumbul, “Biz Türk vatandaşları olarak Türk evlatları olarak şunla gurur duymuştur. Türk çalışkandır, çalışkan olmak zorundayız, biz üretmek zorundayız. Biz istiklalimiz ve istikbalimizi atalarımızın kanı ile kazandığımız toprakları asla kaybetmemek zorundayız. Geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Panelistlerimize geldikleri için teşekkür ederim.” dedi. Ardından Türkiye’nin en büyük kooperatifi olan TireSüt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük kürsüye geldi. Eskiyörük; Tire Süt Kooperetifini nasıl kurduklarını anlattı. Dünya genelinde kooperatifçiliğin öneminden ve neden kooperatif kurulması gerektiğinden bahsetti.

“Girdi maliyetlerinin yükselmesi nedeni ile bitme noktasına geldi.”

Eskiyörük, Üretici için kooperatiflerinin öneminden bahsetti. Daha sonra kürsüye Akdeniz Bölgesinde hayvancılık alanında kooperatifçiliğin örnek teşkil ettiği il olan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz kürsüye geldi. Ercengiz kendilerinin Burdur’da nasıl aşamalar kaydettiklerinden, Burdur olarak neler yaptıklarını anlattı. Üreticinin karşı karşıya olduğu sorunları nasıl aşmaya çalıştıklarını anlattı. Son olarak kürsüye CHP 22.23 ve 24. Dönem Burdur Milletvekili Veteriner Ramazan Kerim Özkan geldi. Türkiye’de üreticinin karşı karşıya olduğu sorunları anlattı. Özkan, “ Türkiye tarım ve havyacılığı en zor günlerini yaşıyor. Yaş meyve sebze üreticileri, hayvan üreticileri halinden hiç memnun değil. Yaşanan bu sorunların tek çözümü daha fazla üretmek. Yurt dışından ithal etmek değil. Ülkemizde tarım ve hayvancılık çöktü, girdi maliyetlerinin yükselmesi nedeni ile bitme noktasına geldi. Örgütsüz bir toplum yıkılmaya mahkumdur” dedi. Programın ardından panel konuşmacılarına CHP Korkuteli İlçe Örgütü tarafından plaket takdim edildi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.