SON DAKİKA
Hava Durumu

‘USULSÜZLÜK’ TESPİT ETTİK

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar başkanlığında toplanan il yönetimi, önceki gün sürpriz bir kararla Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Örgütü’nü görevden aldı. Görevden alınma nedenleri kamuoyunda tartışılırken dün İl Başkanı Nusret Bayar yaptığı açıklama ile iddialara son noktayı koydu. Bayar, CHP Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır ve yönetimini usulsüz ve makbuzsuz para toplandığının tespit edilmesi gerekçesiyle görevden aldığını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2020 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 28.08.2020 10:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 ‘USULSÜZLÜK’  TESPİT ETTİK

ALÇALMIŞLARDIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli İlçe Örgütünün önceki gün ani bir kararla görevden alınması gündeme bomba gibi düştü. Kamuoyunda görevden alınma nedeni olarak İl Başkanlığı seçiminde Nusret Bayar’ın karşısında yarışan Ahmet Kumbul’u desteklemeleri olduğu iddia edilmişti. Ancak İl Başkanı Nusret Bayar, yaptığı açıklamada iddiaları yalanladı. Bayar, “Antalya İl örgütümüzün, 9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen Antalya İl kongresinin rövanşı doğrultusunda hareket ettiğini iddia edebilecek kadar alçalmışlardır.” dedi.

DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Antalya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır ve saymanının ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini duyurdu.  Yapılan açıklamada, Oy Birliği ile alınan ve Korkuteli İlçe Örgütümüzün yönetimini görevden aldığımızı ilçe başkanı ve saymanının ihraç talebiyle tedbirli olarak Disiplin Kuruluna sevk edildiğini üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz.” İfadeleri kullanıldı.

 

MAKBUZSUZ PARA TOPLANMIŞ

İl Başkanı Nusret Bayar, Korkuteli İlçe Örgütünde usulsüzlükler olduğunu ifade ederek, “Komisyonumuzun incelemeleri ve soruşturmaları sonucunda; kamuoyunda ve parti tabanında konuşulanların çoğunun doğru olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerine ve kurumsal yapısına uymayacak biçimde usulsüz ve makbuzsuz para toplandığını tespit ettik.” Dedi.


ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR BİR SİYASİ PARTİYİZ

Bayar yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri Kuva-yi Milliye’ye ve Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerine dayanan, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Devrimci bir partidir. Tüm bu büyük sorumluluğu taşıyan bir bilinçle mali açıdan şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışını savunan, parti içi demokrasinin ve denetleme mekanizmalarının eksiksiz bir şekilde uygulandığı bir siyasi partiyiz.

 

DELEGELERİMİZİN İSTEDİĞİ ADAYA OY KULLANMA HAKKI VARDIR

Partimizin birleştirici kültürünü ve geleneklerini özümsemekte zorlanan bir grup, Antalya İl örgütümüzün, 9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen Antalya İl kongresinin rövanşı doğrultusunda hareket ettiğini iddia edebilecek kadar alçalmışlardır. Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri, delegeleri kapıkulu değil; özgür ve hür iradeli insanlardır. Parti içi demokrasinin gereği olarak kendi doğruları temelinde bütün delegelerimizin istediği adaya oy kullanma hakkı vardır. Seçimleri ve zaferleri anlamlı kılan da parti içi demokrasinin bu temel ilkesidir. “Ya bizdensin ya ondansın” temelinde bir anlayışla hareket eden, dar grupçu anlayışa karşı diyoruz ki; Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bütün Üyeleri Bizim Onurumuzdur, Bizim Gururumuzdur!

 

ASLA İNTİKAM VE KİN DUYGUSUYLA HAREKET ETMEDİK

Şimdiye kadar karar alırken asla ve asla intikam ve kin duygusuyla hareket etmedik, etmeyeceğiz, edenlere de fırsat vermeyeceğiz! Çünkü bizim derdimiz koltuk değil! Bizim derdimiz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni İktidara Taşımaktır! 26 Ağustos 2020 tarihinde toplanan Yönetim Kurulumuz, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızın da katılımı ile gerçekleştirilmiş nitelikli çoğunluğun sağlandığı toplantı da Oy Birliği ile alınan ve Korkuteli İlçe Örgütümüzün yönetimini görevden aldığımızı ilçe başkanı ve saymanının ihraç talebiyle tedbirli olarak Disiplin Kuruluna sevk edildiğini üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz.

 

KONULARA AÇIKLIK GETİRMEK ZORUNLULUK HALİNE GELDİ

Söz konusu karar ile ilgili; eskiden il ve ilçe yöneticiliği yapmış ve hatta halen aktif olarak kimi seçilmiş görevlerde bulunan unsurların da içinde bulunduğu bir odak tarafından, özellikle sosyal medya üzerinden adeta bu kararı alan İl Yönetimini itibarsızlaştırmak üzere yapılan kampanya üzerine disiplin soruşturmasına neden olan konulara açıklık getirmek zorunluluk haline gelmiştir.

 

İNCELEME İÇİN KOMİSYON GÖREVLENDİRİLDİ

Mart 2020’den bugüne Korkuteli İlçemizdeki bazı yöneticilerimiz, parti tabanı ve kamuoyunun yoğun şikayet ve rahatsızlıklarıyla gündemimize gelmektedir. Bu şikayet ve rahatsızlıklar üzerine İlçe Başkanı ve yönetimiyle yaptığımız görüşmelerde tarafımıza sorun olmadığını iletmişlerdir. Buna rağmen aynı şikayet ve rahatsızlıkların artarak devam etmesi üzerine ise 22.06.2020 tarihinde, inceleme ve soruşturma için komisyon oluşturup görevlendirilmiştir.

 

USULSÜZ PARA TOPLANDIĞINI TESPİT ETTİK

Komisyonumuzun incelemeleri ve soruşturmaları sonucunda; kamuoyunda ve parti tabanında konuşulanların çoğunun doğru olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerine ve kurumsal yapısına uymayacak biçimde usulsüz ve makbuzsuz para toplandığını tespit ettik. Buna istinaden, 26 Ağustos 2020 tarihinde İl Yönetim Kurulunun oybirliği ile aldığı kararla ve genel merkezimizin bilgisi dahilinde, tüzüğümüzün 25/2 maddesi gereğince Korkuteli İlçe Başkanı ve yönetimi görevden alınmıştır. Bu kararı kongrenin rövanşı olarak göstermeye çalışanlara önemle duyurulur!

 

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Göreve gelirken idare etmeye değil, yönetmeye geliyoruz diye söz vermiştik. Şanlı ve şerefli Cumhuriyet Halk Partisi tarihine hiçbir şekilde kara çalınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu davranışları sergileyen kimseleri de idare etmeyeceğiz. “Bir memlekette namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.” İfadeleri kullanıldı. 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.