SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapılmışev: 31 Mart 2024 hedefine kenetlenmiş vaziyetteyiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Korkuteli İlçe Kongresi, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği ve tek adayın olduğu kongrede mevcut İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, delegeler tarafından tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. Kongrede konuşan Yapılmışev; “ 2019 yılında yerelde Cumhur İttifakı teşkilatlarımız ve gönüldaşlarımız ile gösterdiğimiz zafere; Rabbimin izniyle 31 Mart 2024 ‘de ulaşacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İlçe teşkilatı olarak; tüm teşkilat yöneticilerimiz ile 31 Mart 2024 hedefine kenetlenmiş vaziyetteyiz.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.09.2023 21:06
Haber Güncellenme Tarihi: 07.09.2023 21:11
https://www.korkutelimanset.com
Yapılmışev: 31 Mart 2024 hedefine kenetlenmiş vaziyetteyiz

YAPILMIŞEV KONGREYE KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Faaliyet Raporu ve Mali Raporun okunması – ibrasının ardından MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev söz aldı. Başkan Yapılmışev konuşmasında;  “Merkez Yürütme Kurulu Üyemiz, Antalya milletvekilimiz sayın Abdurrahman Başkan; Antalya Milletvekilimiz Sayın Hilmi Durgun ; MYK üyemiz , 26 . Dönem Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yıldız; MYK üyemiz Sayın Mustafa Aksoy; MYK üyemiz Sayın İlknur Fidan; Sayın İl Başkanım, Sayın Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanım, Sayın İl ve ilçe KAÇEP Başkanım, Sayın Belediye Başkanı, Birlikte çalışmaktan onur duyduğum şehrimizin kıymetli ilçe başkanlarım; Kendileriyle aynı dönemde, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum değerli il ve ilçe yöneticilerim; Sayın Büyükşehir ve İlçe Belediye Meclis Üyelerim; Sayın Ak Parti İlçe Başkanım; Sayın Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanım; Sayın Türkav Başkanım; Sayın Kamu Sen İl Başkanım, Sayın Türk Sağlık Sen İl temsilcim; Sendikalarımızın kıymetli temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın gerek şehrimizde gerekse ilçemizdeki değerli başkanları; Sayın Muhtarlar Derneği Başkanımız ve her davet ettiğimizde bizleri yalnız bırakmayan, çok kıymetli muhtarlarım; , Mahallerimizdeki uçbeylerimiz değerli Mahalle Temsilcilerim; Sayın Basın Mensupları; Kıymetli Delegelerimiz, Davamıza emek veren değerli Ülküdaşlarım, Toyumuzu şereflendiren çok değerli misafirlerimiz; Geleceğimizin teminatı; Ocağımızın yiğit Bozkutları, İffet abidesi kadınlarımız; Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı Kongremize teşrifleriniz nedeniyle her birinizi ayrı ayrı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Kongremize Hoş geldiniz.

ESAS OLAN TEŞKİLATTIR TEŞKİLAT GÜÇLÜ OLURSA; ÜLKÜCÜDE PARTİLİMİZDE GÜÇLÜ OLUR

Değerli Misafirler; 26.09.2020 tarihinde gerçekleşen kongremiz neticesinde kıymetli delegelerimizin oylarıyla seçildik. Geçmişten bugüne kongrelerimiz; Türk Töresi gereğince ülkücünün toyudur, düğünüdür. Birlik ve beraberliğin pekiştiği; kucaklaştığımız, dava aşkımız ve coşkumuzun doruğa çıktığı anlardır kongrelerimiz. Ne mutlu bize ki; kongre salonumuzda hazır bulunan siz kıymetli hazirun; bu anlamdaki davetimize icabet ederek; Korkuteli teşkilatımızın toyunu ve coşkusunu paylaşmaya değerli vaktinizi ayırmış, bizlere kıymet vererek, aramıza katılmışsınız Tekraren hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizleri onurlandırdınız. Geçtiğimiz Kongre konuşmamızda güçlü bir teşkilatı kurma hedefini sizlerle paylaşmıştık. Aradan geçen 3 yıllık süreçte ve dahi 7 yıllık ilçe başkanlığı vazifemizde öncelikle bu hedefe ulaşmak için gayret sarf ettik. Çünkü her daim söylediğimiz gibi “Esas Olan Teşkilattır, Teşkilat Güçlü Olursa; Ülkücüde Partilimizde güçlü olur”.

TOPYEKÛN SAHAYA İNERİZ

54 yıllık şanlı mazisi ile ülkemizin en köklü mazisine sahip Milliyetçi Hareket Partisinde; kutsal bir davanın emanetçisi olan bizler; makamlar ve mevkilerin gelip geçici; lakin teşkilatımızın baki olduğu şuuruyla vazifemizi yerine getirmeye çalıştık. Siyaset yaptığımız ilçemiz Korkuteli; şehrimizde Bozkurtlar Yuvası namıyla anılmakta; yerelde 1999 yılından beri 5 dönem; tamı tamına 24 yıl 6 aydır, partilimiz Belediye Başkanı ile yönetilmektedir. Doğal olarak bu uzun süreçte pek çok badireler atlatmış isek de; her yerel seçimde Genel Başkanımızın Liderliğinde; ilçe teşkilatının öncülüğünde ; tüm engellemelere karşın tek yumruk olup ; geçmişe takılı kalmadan; birbiri ile kenetlenerek topyekûn sahaya ineriz. Nihayetinde; ülkücü şehitlerimizin feda ettiği canları; şehitlerimizin analarının o mübarek dudaklarından dökülen duaları himmetine seçimi alır; seçim gecesi; ilçemiz sokaklarında Türkiye’m ezgisi eşliğinde; ellerimiz Bozkurt yapa yapa zafer kutlamamızı yaparız.

KORKUTELİ’NDE 6. DÖNEMDE DE ÜÇ HİLAL SANCAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ

Aziz Dava Arkadaşlarım; Bir önceki kongremizin tarihi itibarıyla; 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerdeki zaferimizin, Korkuteli Belediye Başkanlığı burçlarında 5.nci dönemde de Üç Hilal sancağını dalgalandırmanın gururunu sizlerle paylaşmıştık. Bu kongremizde de 14 Mayıs seçim sonuçlarında; bir önceki seçimlere göre partimize teveccüh gösteren seçmenimizin de desteği ile oy sayımızı %50 oranında arttırmanın gururunu sizlerle paylaşmak isterim. 3 Ebetteki bu seçim sonuçları; 5 dönemdir Belediye Başkanlığını partimizin devam ettirdiği Korkuteli ilçemiz için yeterli ve istenilen sonuçlar değildir. Bizler bu sonucun sebepleri hakkında gerekli notlarımızı aldık. İnşallah gelecek seçimlerde ilçemizde en çok oy alan parti sıralamamızı yukarıya çekmeye dair hedefimizi koydu ve seçimin hemen ertesi günü bu hedefe ilişkin teşkilat çalışmalarımız planlamaya başladık. Bu minvalde; tabiî ki asıl ehemmiyet arz eden husus yakın zamanda gerçekleşecek olan yerel seçimlerdir. Bu minvalde Liderimizin Yerelde İktidar- Ülkede İstikrar hedefi ile çıktığımız bu yolda; Korkuteli’nde 6. Dönemde de Belediye Burçlarında Üç Hilal Sancağını dalgalandırmaya kararlı olduğumuzu huzurlarınızda açıklamak istiyorum.

BUGÜN İTİBARİYLE SEFERİ BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ

2019 yılında yerelde Cumhur İttifakı teşkilatlarımız ve gönüldaşlarımız ile gösterdiğimiz zafere; Rabbimin izniyle 31 Mart 2024 ‘de ulaşacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İlçe teşkilatı olarak; tüm teşkilat yöneticilerimiz ile 31 Mart 2024 hedefine kenetlenmiş vaziyetteyiz. Genel seçimler sonrasında kendilerini Genel Merkez Makamında ziyaret etme şerefine nail olduğum ; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyfendiye de söz verdiğim üzere ; Korkuteli Belediyesi burçlarında 6. Dönemde de Üç Hilal sancağının dalgalanma zaferini ; Yüce Rabbim inşallah bir kez daha teşkilatımıza nasip edecektir. Buradan dava arkadaşlarıma seslenmek istiyorum; 31 MART 2024 akşamında; Üç Hilal Bayrağımızı Korkuteli Belediye Buçlarına 6. Dönem İçin Asmaya Hazır Mıyız ? Korkuteli Belediyesini başkalarının; değil hayali - rüyası dahi yapmamaya azmettik mi ? Bizler Korkutelili Bozkurtlar olarak; bu uğurda bundan 5 sene evvel olduğu gibi gecemizi- gündüzümüze katmaya hazırız Elhamdülillah… Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı olarak; Bozkurtların Toyu olan kongremiz itibarıyla; bugün yani 07. Eylül 2023 Perşembe günü itibarıyla; Seferi başlatmış bulunmaktayız. Sefer Bizden; Zafer Allahtan inşallah.

OTURMAYACAĞIZ, YORULMAYACAĞIZ, VAZGEÇMEYECEĞİZ

Kıymetli Ülküdaşlarım; Konuşmamın bu kısmında; yereldeki zafer yolunda Genel Başkanımızın; biz evlatlarına karanlık yolda ışık tutan şu talimatlarını asla hafızamdan çıkarmayacağım. “Milliyetçi Hareket Partisi; fitneye, dedikoduya, kötü niyet sahiplerine şans tanımayacak, fırsat vermeyecektir. Ben değil biz diyen, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyebilen kutlu yüreklerle aşılmaz engelleri aşacağız, bozulmaz tuzakları bozacağız. 4 Ne yapıyorlar değil, ben ne yaptım sorusunu sorabilen, başkasının çetelesini tutmak yerine kendi vicdanını sorguya çeken ve bugün ülkem için, davam için, milletim için ne ürettim sorusuna gururla cevap verebilen ahlaklı dava insanlarıyla Türkiye’ye umut olacağız. Oturmayacağız, yorulmayacağız, vazgeçmeyeceğiz. Yerimizde saymayacağız, yükselmekten taviz vermeyeceğiz. Onu bunu çekiştirenlere imkan vermeyeceğiz. Ona buna kulp takanları aramızdan çekip atacağız. Davamız Türk milletinin ezeli davasıdır. Davamız Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinin ebedi doğruluşu ve dik duruşudur. Davamız Kızılelmadır, davamız Turandır, davamız Türk-İslam ülküsünün muzaffer şafağına ulaşmaktır. Azımızı çok yapıp ,durmadan ilerleyeceğiz. Bir olacağız, beraber olacağız, çelik gibi irademizle müfsitlere ve münafıklara kapalı duracağız.”

CEHENNEM OLSA GELEN GÖĞSÜMÜZDE SÖNDÜRÜRÜZ

Değerli ülküdaşlarım; Türk Dünyasının Bilge Liderinin sözünün üzerine söz olmaz adabıyla; sözlerime nihayet verip huzurunuzdan ayrılmadan önce; Türk Milletinin ve Türk Devletinin Varlığı, birliği, ve bekası için canlarını feda etmiş, tüm ülkücü şehitlerimizi ; al kanları ile toprağı sulayan tüm vatan şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Bu vesileyle atanmış olduğumuz ilk günden; seçimle geldiğimiz kongre dönemi de dahil olmak üzere bugüne gelinceye değin; tarafıma ve teşkilatımıza vermiş oldukları daim destekleri için Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendiye, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız sayın Edip Semih Yalçın Beyefendiye, Merkez Yürütme Kurulu üyemiz -Antalya Milletvekilimiz- Divan Başkanımız sayın Abdurrahman Başkan beye , Antalya Milletvekilimiz – Divan üyemiz sayın Hilmi Durgun beyefendiye ;Antalya’mızın Genel Merkezdeki temsilcileri ,MYK üyelerimiz Sayın Hüseyin Yıldız beye , Sayın Mustafa Aksoy beye , Sayın İlknur Fidan hanıma ;  yaklaşık 7 yıldır birlikte çalışmaktan onur duyduğum ; Uçbeyimiz - İl Başkanımız Sayın Onur Temel beye ; Siz kıymetli delegelerimize ; toyumuza uzaktan ve yakından katılım sağlayarak bizlere desteklerinizi gösteren ülkücü camiamızın medai iftarı kıymetli dava arkadaşlarıma ; davetimize icabet ederek kongremize katılım sağlayan değerli misafirlerimize ; basınımızın güzide temsilcilerine minnet ve şükranlarımı sunuyor. Son teşekkürümü; kadın bir ilçe başkanı ile çalışmanın maddi ve manevi zorluğuna karşın ; 7 yıldır istisnasız her daim yanımda , arkamda , sağımda- solumda benimle birlikte bu zorlu yolda yürümekten asla vazgeçmeyen ; artık çekirdek ailem gibi hissettiğim ; neyle ve kimle karşı karşıya gelsek de asla birlik ve beraberliğimizden ödün vermediğimiz; işkolik ve titiz bir ilçe başkanına dayanmanın sabrını daim gösteren ve bu sebeple teşekkürü sonuna kadar hake den yol arkadaşlarım ilçe yöneticilerime , KAÇEP başkanım ve KAÇEP yöneticilerime ; mahallerimizdeki uç beylerimiz mahalle temsilcilerime , Aksaçlı Ülküdaşlarımıza ; partisine olan desteğini asla kaybetmeyen tüm dava arkadaşlarıma ve bizlere siyasi hayatımızda samimiyetle bacıları-gardaşları gibi gönülden destek veren tüm hemşehrilerimize yapmak istiyorum. Sağ olunuz- Varol’unuz - İlçe kongremizin hayırlara vesile olması temennilerimle; hepinizi en derin saygı ve muhabbetle selamlıyor, Allaha emanet ediyorum. Cehennem Olsa Gelen Göğsümüzde Söndürürüz Bu Yol ki Hak Yoludur, Allah Yoludur; Dönmek Bilmeyiz Yürürüz Ne Mutlu Türküm Diyene.” Diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.