SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Yapılmışev’den gaziler günü mesajı

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Haber Giriş Tarihi: 19.09.2017 11:17
https://www.korkutelimanset.com
kapak resmi

Yapılmışev yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi “Ulusumuzun bütünlüğünü bölmek isteyen güçler, vatansever insanlarımızın mücadele ruhu ve kararlılığı karşısında mağlup olmaya mahkûmdurlar. Ülkemizin bugün gelmiş olduğu medeniyet seviyesinde en büyük pay, canları pahasına mücadele veren ve bu toprakları bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizindir. Üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden ”Gazilik” unvanıyla ayrılan kahramanların, mümtaz ve muhterem anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır. Geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde, saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir. İftihar edilecek bir fedakarlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermemişlerdir.”Dedi.

 

“Canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır.”

Yapılmışev “Canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Bu vesile ile gazilerimizin yaşam standartlarının arttırılması konusunda mevcut iktidarın üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerekmektedir. Bu her iktidarın bu aziz evlatlarımıza en önemli borcu ve vazifesidir. Yaşadığı her gün vatan savunmasında bedeninden kaybettiği bir parçasını hatırlayarak geçiren ve beraberinde şehit olan cephe arkadaşlarını hatırlarken “vatan sağ olsun” deyip gözyaşı döken bu yiğit vatan evlatlarının 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum. 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazilik’ unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanlarla birlikte, bu coğrafyada var olabilmemiz için hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,