SON DAKİKA
Hava Durumu

Yarıyıl tatili başladı

2017-20018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Kanaat Dönemi sonunda ilçemiz de de öğrencilerine karneleri dağıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2018 11:19
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2018 11:19
https://www.korkutelimanset.com
Yarıyıl tatili başladı

Karne Dağıtım Töreni İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet YILDIZ, Şube Müdürleri Fatih ÖZBAY, Murat ÇELİK ve Bekir VURAL'ın katılımlarıyla Osman Önal İlkokulu'nda gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet YILDIZ, Müdürlüğümüz web sayfasında yayınladığı yarıyıl mesajında;"2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Kanaat Dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Karne, sadece öğrencinin değerlendirilmesi için bir vasıta değildir. Aynı zamanda öğrencinin merkezinde olduğu tüm eğitim bileşenlerinin değerlendirilmesinin de bir yoludur. Bu süreçte eğitime katkısı olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili Öğrenciler, Bir dönemin daha sonuna gelmenin mutluluğunu ve karne almanın heyecanını yaşıyorsunuz.”Dedi.

“Kat’i suretle kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge değildir.”

Yıldız “Her şeyden önce sizlerin, anne-baba ve öğretmenleriniz için ne kadar değerli olduğunuzu bilmenizi isterim. Geçtiğimiz dönem boyunca doğru adımlar attıysanız muhakkak ki başarılarınızın meyvesini toplama zamanıdır. Karne, eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Kat’i suretle kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge değildir. Zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi belirlemeniz ve bir dahaki dönem için tedbirler almanız adına bir imkândır. Önümüzdeki dönem daha gayretli, düzenli çalışarak; sorumluluklarınızın daha bilincinde hareket ederek çok daha başarılı olabilirsiniz.” Dedi

“Yeterli not alamayan öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi okunmalı”

Yıldız “Değerli Anne ve Babalar, karne, aynı zamanda bizim çocuklarımızla ne kadar ilgilenip ilgilenmediğimizin de bir göstergesidir. Karne günleri; çocuğun, kendisi için yapılan değerlendirmenin vereceği mutluluğu ya da mutsuzluğu yaşayacağı; şayet mutsuzluğu yaşarsa akabinde de mahcubiyeti duyumsayabileceği, duygusal yoğunluğun yaşandığı önemli bir gündür. Başarılı öğrenciler, tabiidir ki sevincini ailesi ve yakınları ile paylaşmanın gururunu yaşarken; yeterli not alamayan öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi okunmalı; kendilerini yetersiz hissetmelerine yol açan, onları umutsuzluğa sevk eden, duygusal yıkımlar yaşamalarına neden olacak bir ruh haline girmelerinin önüne geçmeliyiz. Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve gönüllerince yaşayacakları bir yarıyıl tatili diliyorum. " İfadelerini kullandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.