SON DAKİKA
Hava Durumu

Yelten Dallar Ortaokulu Öğretmenleri Hollanda'da Geleneksel Yemeklerimizi Tanıttı

Yelten Dallar Ortaokulu Öğretmenleri Hollanda'da Kültürler arası etkileşim için geleneksel Türk yemeklerini Hollanda'da tanıttılar. Kurs için geleneksel yemeklerimizi Türkiye'den götürerek katılımcı öğretmenlerle paylaştılar

Haber Giriş Tarihi: 28.01.2016 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 28.01.2016 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Yelten Dallar Ortaokulu Öğretmenleri Hollanda'da Geleneksel Yemeklerimizi Tanıttı

 

Yelten Dallar Ortaokulu Öğretmenleri Hollanda'da Kültürler arası etkileşim için geleneksel Türk yemeklerini Hollanda'da tanıttılar. Yelten Dallar Ortaokulu’nun yürüttüğü ICT ve Dil Tabanlı Sosyokültürel Sinerji projesinin kültürel hazırlıklarından biri de kurslara katılacak personelin gittiği ülkede kurs öğretmenleri, diğer ülkelerden gelen kursiyerler ve iletişime geçilen diğer kişilerle paylaşmak için yanlarında kültürümüzü tanıtan malzemeler götürmeleri idi. Onlar da bu kurs için geleneksel yemeklerimizi Türkiye'den götürerek katılımcı öğretmenlerle paylaştılar. Eğitim öğretimde yaratıcılık için spor, müzik, sanat ve ICT'nin eğitimde nasıl kullanılacağına yönelik düzenlenen bir haftalık kursa katılan öğretmenler kültürel-dilsel etkileşim için hazırladıkları "Tanıtım DVD'si" ve "İngilizce-Türkçe Dil Kitapçığı"nı kurs yöneticileri, görevlileri ve öğretmenleriyle paylaştılar.

Tanıtım DVD'si ise Yelten Dallar Ortaokulu’nu, Korkuteli’ni, Antalya'yı, Türkiye'yi tanıtan ve ülkemizin eğitim sistemi hakkında bilgiler içeren video ve slaytlarla zenginleştirilmiş bir DVD. İngilizce basit günlük konuşma kalıplarını öğrenmeye yönelik hazırlanan "Günlük Konuşma Kalıpları Kitapçığı" kursiyerlerin alışveriş, tanışma, yolculuk, konaklama gibi farklı alanlarda kullanabilecekleri cümleleri içeriyor.

Okulun yürüttüğü TC. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı) yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi 1 altında yer alan ICT ve Dil Tabanlı Sosyokültürel Sinerji projesi,​ ile okul personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi ve okul personeline yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunulması hedeflenmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.