SON DAKİKA
Hava Durumu

“Yerel seçimlerde tüm ilçe belediyelerine ve Büyükşehir’e talibiz”

İYİ Parti İl Başkanı Afşin Karacan parti merkezinde düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Karacan, oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Başkan Karacan; “Yerel seçimlerde tüm ilçe belediyelerine ve Büyükşehir’e talibiz; çünkü amacımız milletimize hizmet etmek. Bu bağlamda yerel seçimlere yönelik hazırlıklarımız hızla sürüyor. 19 ilçenin 19’u için ayrı ayrı çalışıyoruz.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2023 09:26
Haber Güncellenme Tarihi: 30.08.2023 09:26
https://www.korkutelimanset.com
“Yerel seçimlerde tüm ilçe belediyelerine ve Büyükşehir’e talibiz”

YEREL SEÇİMDE İTTİFAK OLACAK MI?

Basın camiasının İYİ Parti açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu belirterek konuşmasına başlayan İl Başkanı Karacan, açıklamalarına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyon-Kocatepe’den verdiği mesajlar üzerinden devam etti. Karacan, “Afyonkarahisar’daki görüntü 100 yıl önceki ruhun ölmediğini bir kez daha gösterdi. Bu ruha ihanet edecek bölücülerle Atatürk düşmanlarıyla ve memleket düşmanı yapılarla bir arada olmayacağımızı Sayın Genel Başkanımız ifade etti. Genel Başkanımız tek başımıza yerel seçimlere girecek bir yapıda olduğumuzu; ancak yerel şartlar bir ittifak gerektiriyorsa bu konuyla ilgili çalışmayı teşkilatlara bıraktığını açıkladı. Antalya’ya hizmet üretilmesi noktasında bir ittifak gerekiyorsa da bunla ilgili çalışmalarda yer alabiliriz. Tek başımıza seçime hazırlanıyoruz. İleride Antalya’ya hizmet etmek adına bir çözüm ortaklığı kurmak gerekirse bunu değerlendiririz. Şu an için bunlar hakkında kesim hükümler vermek için çok erken” şeklinde konuştu.

 

“TÜM İLÇELERE VE BÜYÜKŞEHİR’E TALİBİZ”

Partisinin Antalya’da hangi belediyelere talip olduğunun sorulması üzerine, İYİ Parti olarak tüm gayelerinin millete hizmet olduğunun altını çizen Karacan, “En önemli amacımız millete hizmet edebilmek. Siyaset mekanizması bir soruna en hızlı çözüm üretecek mekanizmadır. Bunun için siyaset mekanizması içinde olanların 100 yıl önceki ruhla hareket etmesi gerekli. Bu mekanizma içinde yer alacaklar kişisel çıkarlarını geride bırakmış, ülkesi ve milleti için görev yapmak isteyen kişiler olmalı. Siyaset içine dahil olacakları seçerken de liyakat sahibi insanların göreve getirilmesi gereklidir. Yerel seçimlerde tüm ilçe belediyelerine ve Büyükşehir’e talibiz; çünkü amacımız milletimize hizmet etmek. Bu bağlamda yerel seçimlere yönelik hazırlıklarımız hızla sürüyor. 19 ilçenin 19’u için ayrı ayrı çalışıyoruz. Kendimizi ifade edebileceğimiz doğru adayları koyduğumuz noktalarda seçimleri kazanma şansımız yüksek.” dedi.

 

ADAYLAR NASIL BELİRLENECEK?

Karacan’ın İYİ Parti’nin Antalya’da belediye başkanı ve meclis üyesi adaylarını hangi kriterlere göre seçileceğinin sorulması üzerine şu yanıtı verdi:
“Yerel seçimlerle genel seçimlerin dinamikleri aynı değil. Genel seçimlerde uygulanan stratejinin belirlenmesinde genel merkez etkili olurken, yerel seçimlerde il ve ilçe teşkilatları etkili olmakta. Aday adayları kriterlerimizin başında Antalya’yı iyi tanıyor olması geliyor. Bulunduğu ilçede, halk tarafından seviliyor olması gerekli. Bunları kamuoyu yoklamalarıyla doğruluğuna bakıyoruz. Siyaset reel değerler üzerinden ilerliyor ve kamuoyu yoklamalarından çıkamayanları kesinlikle aday olarak göstermeyeceğiz. Gerçekçi bir şekilde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımız, Antalya ve ilçeler için en iyi hizmet edebilecek isimleri seçmek istiyor. Kamuoyu yoklamalarında aday adayları arasında kimin ismi öne çıkıyorsa adayımız o olacaktır. Halk tarafından sevilen, hizmet kapasitesi olan, insanlara doğrudan dokunabilecek adaylarla yerel seçimlerde boy göstereceğiz. Tüm ilçelerde adaylarla ilgili değerlendirmelerimizi yapıyoruz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.