SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldıran’ dan “Adalet yürüyüşü” yorumu

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan “Adalet Yürüyüşü” ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2017 14:03
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2017 14:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Yıldıran’ dan “Adalet yürüyüşü” yorumu

“TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİNİ HAZMEDEMEYENLER VAR”

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan Adalet Yürüyüşüne Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran’ dan yorum geldi. Yıldıran “Yakın geçmişi hatırlarsak ;Türkiye’nin yükselişini ve kendilerine bağımlılıktan kurtulmaya başlamasını,hazmedemeyen,çıkarları ve sömürülerine uyduramayan güçler, 2013 Mayıs’ında, herkese hoş gelen “ağaç, çevre ve yeşil” bahaneleriyle iç isyan denemesi Gezi Parkı Olaylarını başlatmışlardı.Olaylardan hemen önce nasıl bir Türkiye vardı hatırlayalım;

2013 MAYIS DÖNÜM NOKTASI

*IMF’ye borcun sıfırlandığı 2013 Mayıs ayı idi.

*Tarihinde ilk kez borçlanma faizinin 4,60 a düştüğü 2013 Mayıs ayı idi.

*Bir ay içinde 100 milyar dolarlık yatırım ihalelerinin yapıldığı; 3.köprünün temelinin atıldığı, Dünyanın en büyüklerinden 3.havalimanının ihale edildiği, bütçemizin en çok fazla verdiği, Milli enerjimize deva olacak yatırım ihalelerinin yapıldığı aydı Mayıs 2013.” Dedi.

 

“Ülkenin yükselişini engellemektir”

Yıldıran “Bugünlerde de “ağaç, yeşil ve çevre” nin yerine, herkese hoş gelecek “adalet” kelimesini koymaya çalışan CHP lideri ve onu destekleyen malum kesimler var. Türkiye bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Yürüyüşün amacı geçmişte yaşadığımız acı tecrübeler ışığında bu ülke ve milletin yararına değil aksine ülkenin yükselişini engellemektir.Demokratik hak taleplerine kimsenin sözü olmaz.Ancak bankaları,marketleri, işyerlerini, parkları yakıp yıkan Gezi Kalkışması da masumane başlatılmıştı.Ardından provokasyonlar, ajanlar ve terör örgütleri devreye girdi,Türkiye’yi savaş alanına çevirmek istediler.Artık Türkiye,seçimle gelemeyenlerin, illegal yollardan iktidar olma dönemini çoktan aştı.İstenen adalet, vatanın bekası için gece gündüz,dağ bayır demeden çalışan askerlere ve polislere değil, Türkmenlere gönderilen yardımlarla ilgili ceza alan bir gazeteci milletvekilinin, mahkeme tarafından hapse mahkum edilmesine karşı istenen adalettir güya.

“BUNLAR DA MI ADALET İÇİNDİ?”

       *Her gün, girilmeyen mağaralarda, dağlarda terörist peşinde olan, ülkemizi kuşatmaya çalışanlara karşı gerektiğinde gözünü kırpmadan canını veren, polisimiz, askerimiz, jandarmamız, komandomuz,  Vatan evlatlarımıza destek için olmadığı apaçık ortada,buna ne diyeceğiz?

      *Neymiş efendim, milletvekili, üstelik gazeteci ceza alır mıymış? Türkiye’nin milli politikalarının gereği devletimizin Suriye’deki kardeşlerimiz soydaşlarımıza, Türkmenlere giden tırlara, “Türkiye IŞİD’e silah gönderiyor” algı operasyonu ile devletimizi dünyaya karşı teröre yardım eder devlet göstermeye çalışan FETÖ cüler, gazeteci kılıklılar ve siyasi gafillere ne diyeceğiz?

      *Aynı tavrı; dokunulmazlık kalkarken HDP ve CHP meclisten kaçarken zar zor 10 ya da 15 milletvekilinin katılımıyla, terörist cenazesine katılmaktan çekinmeyen, terörü öven, “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diyen , bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne kastedenlerin dokunulmazlıklarının kalkmasının oylamasında göstermeyip sıvışanlara ne diyeceğiz?

     Geçtiğimiz süreçte teröristlere hiç ses çıkarmayıp, bugünlerde PKK/PYD ye silah verenlere, Emperyalistlere gıkını çıkarmayanların, gafillerin, herkese hoş gelen “adalet” kelimesinin ardında açıkça, dış güçlerin, bölgeyi ve ülkemizi kuşatmaya çalıştığı bu süreçte kimin kime hizmet ettiğini milletimiz açıkça görüyor. Milletimizin, “hak arama” adı altındaki sahte yürüyüşlere ne vakti vardır, ne onayı vardır.15 Temmuz işgal girişimine “kontrollü darbe” ardından da darbecilere “adalet” çağrısı yaparak sahip çıkmakla bu Aziz Milleti kimse yormasın.Her türlü saldırı, operasyon, terör, 15 Temmuz İşgal ve İhanet girişimine rağmen, Milli ve yerli olma hedefine doğru 2017 ilk çeyrekte % 5 büyüyen Türkiye, yeniden yükselişine kararlılıkla devam etmektedir.” İfadelerini kullandı
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.