SON DAKİKA
Hava Durumu

YILDIRAN’DAN TINKAZ’IN PAYLAŞIMINA CEVAP

Korkuteli Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında söz alan Ak Parti Meclis Üyesi İlhami Yıldıran, borçlanma nedeniyle mahkemenin yürütme kararını durdurması üzerine İyi Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz’ın yaptığı paylaşımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2021 09:46
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2021 09:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
YILDIRAN’DAN TINKAZ’IN PAYLAŞIMINA CEVAP

Ak Partili Yıldıran açıklamasında; “Meclis üyeliği yetki ve sorumluluklarını bilen üyeler için onurlu bir demokrasi görevidir. Meclis üyeleri bulundukları ilin, ilçenin gelişimine halkın refahına ve yaşam düzeyinin yükselmesine yaptıkları katkılarla daima güzel anılırlar. Ama bunun tam tersi olduğunda da belki 20 yıl, 30 yıl sonrasında şu zamandaki belediye yetkililerin yanlış aldığı kararlardan ötürü ilçemiz bu halde diye eleştiride bulunurlar. Bu tamamen bizim aldığımız kararlara göredir. Bunu ben önce kendi şahsıma söylüyorum. Daha sonra belediye meclisi arkadaşlarıma ve belediye başkanımız nezdinde söylüyorum; Biz karar alırken ilk önce çoluğumuzu, çocuğumuzu düşünerek ileriyi düşünerek şahsi veyahut ta siyasi kendi partimin çıkarlarını düşünerek karar almak istemiyorum. Bu zamana kadar da böyle davrandığımı düşünüyorum.

ÜST MAHKEME KARAR VERECEK

Ancak meclis üyeliği yapılırken de meclis üyeliği görevini ciddiye almak gerekir. Yetki ve sorumlulukları bilmek lazım. Buradan yola çıkarak salt çoğunlukla alınan kararlar var. Bununla alakalı bu idari bir karardır. Bu idari kararın bölge idare mahkemesi ve üst mahkemece sonuçlanması gerekir. Bizde araştırmıştık salt çoğunlukla ilgili. O zaman belediye başkanının oyunun salt çoğunluğuna sayıldığı söylenmişti. Ancak farklı yargı kararları da çıkmıştır. Nihayetinde buna üst mahkeme karar verecektir. Bu mahkeme kararına da boynumuz kıldan incedir.

 

ART NİYETLİ YAZDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM

Ama benim takıldığım nokta buradaki hiçbir arkadaşımın ne Korkuteli’yi zarar uğratmak için nede şahsi yada siyasi karar verdiğini düşünmüyorum. 29 Aralıkta İyi Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, sosyal medyada bir paylaşım yapmıştı.  Paylaşımında; “Korkuteli Belediye Başkanına ve akabinde Ak Parti ve MHP meclis üyelerine hem de Korkuteli Belediyesi bürokratlarına açık çağrımdır, bundan sonra hukuka aykırı karar almamalarını kendilerine bildiriyorum. Hukuk önünde hiçbir Korkuteli meclis üyelerinin yargılanması bizleri mutlu etmeyecek üstelik üzülmemize sebep olacaktır.” Demiştir. Burada ben yine iyi niyetinden bakacağım, art niyetli yazdığını düşünmüyorum.

 

BURADA BİR ALGI OLUŞTURULMAK İSTENİYOR

Korkuteli küçük bir yer ve bu söylemler farklı yerlere çekilebilir. Biz sokakta yürürken Belediyeyi ne kadar zarar uğrattınız gibi söylemlerle karşılaşıyoruz. Dediğim gibi bu tamamen idari bir karardır. Belediye meclis kararları suç teşkil etmediği sürece genel düzenleyici işler niteliğindedir. Yani burada bir algı oluşturulmak isteniyor. Sanki biz evet oyu verdik diye bizde suçluyuz. Belediye bürokratlarımız bu şekilde yorumlayıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunmuştur. Bu yorum farkından dolayı Bölge İdare Mahkemesi bunu farklı yorumlamış olabilir, dönebilir. Ancak hiçbir belediye meclis üyemizin Korkuteli Belediyesini zarara uğratacak bir karar alacağını düşünmüyorum. Çünkü herkes birbirini tanıyor. Herkes kendi doğrusunca bir şeyler yapmak istiyor. Bu açıklamayı ben art niyetli değil, sehven yapılmış bir açıklama olarak ad ediyorum. Korkuteli halkının da bilmesini istiyorum. Bu karar alınarak hiçbir zaman Korkuteli Belediyesi zarara uğratılmamıştır. 13/13 olmuştur, 14/13 Belediye Başkanının oyunu saymamıştır. Ama yüksek mahkeme ne karar verirse boynumuz kıldan incedir.” Diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.