SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldıran “Küçükkavukçu Fransız kalmış”

Dün Korkuteli Manşet Gazetesi’nde yayınlanan AKP turistik gezi mi yaptı? Başlıklı haberde CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavuçu’nun “AKP’liler Ankara’ya turistik gezi mi yaptı?” şeklindeki ifadelerine AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran sert sözlerle cevap verdi

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2015 09:05
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2015 09:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Yıldıran “Küçükkavukçu Fransız kalmış”

Dün Korkuteli yerel basınında yer alan “AKP turistik gezi mi yaptı?” “Tüccar battı, çiftçi sahipsiz” Başlıklı haberlerde CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavuçu’nun ifadelerine AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran sert sözlerle cevap verdi. Küçükkavukçu yazılı açıklamasında; “Bir hafta önce patates üreticisinin bir haberi yapıldı. Patates elimizde kaldı satamıyoruz dediler. Bir tek yetkili çıkıp cevap vermedi. Kısa süre önce Ankara’ya giden AKP ilçe başkanı ve yöneticileri bu konuları Tarım Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, Başbakanlığa aktardılar mı? Yoksa turistik gezi mi yaptılar? CHP olarak ilçenin en sıcak konusu önümüzdeki günlerde soğuk hava depolarında bekleyen meyveler ne olacak? Sonuçlarının ağır olacağını tahmin ettiğimiz bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu konuyu milletvekillerimiz aracılığı ile mecliste tartışacağız” demişti. Küçükkavukçu’ya AK Parti Korkuteli İlçe binasında, AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısı ile cevap verildi. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, CHP İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu’yu basın ve medyayı yeterince iyi takip edememekle suçladı. Yıldıran;  “CHP İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu Fransız kalmış” dedi. AK Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, 8 Yönetim Kurulu üyesi ile birlikte gerçekleştirdiği basın açıklamasında, ilk olarak bu tür konularda duyarlı olması sebebi ile CHP İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu’ya teşekkür ettiğini ifade etti.

“Fransız kaldığını gösterir”

 

 

Yıldıran daha sonraki ifadelerinde, “Siyasetle uğraşan bir mevkidaşım olmasına rağmen CHP İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu’nun ilçemizdeki, ilimizdeki ve ulusal basında yer alan haberleri, basını ve medyayı iyi takip edemediğini görüyorum. Biz AK Parti olarak her zaman tüccarımızın ve çiftçimizin yanındayız. Bunu da zaman zaman yaptığımız toplantılarla gösteriyoruz. Biz Ankara’ya gidip geldikten sonra, gerek yaptığımız toplantılarla, gerekse basında çıkan haberlerimizle turistik gezi yapmadığımızı en iyi şekilde gösterdik. Bu haberler basında yer aldı” dedi. Ankara’da Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile özellikle tarım konusunu görüştüklerini belirten Yıldıran, “Ancak bunun için çözüm bulmaya çalışmak boyacı küpü değil. Yeni bir Pazar bulmak hemen mümkün olmayabilir. Ayrıca parti olarak da boş durmadık. Geçtiğimiz Cuma günü Tarım Bakanımız Antalya’ya geldi. Tarım Konseyi ile bir dizi toplantılar yapıldı. Tarım ile ilgili tün STK’lar ve CHP Milletvekili Çetin Osman Budak’ın da yer aldığı toplantılar gerçekleşti. Bu toplantılarda çiftçilerle ve tüccarlarla ilgili problemler masaya yatırıldı. Yine AK Parti’nin önderliğinde Antalya Milletvekillerinin katıldığı toplantı yapıldı. Hal Komisyon Başkanı Cüneyt Doğan, Ticaret Gümrük Bakanımız ile görüşmeler yaptı. Tarım Konseyi, Ankara’ya giderek orada görüşmeler yaptı. Bizler boş durmuyoruz. Turistik gezi falan da yapmıyoruz. Eğer bu çalışmaları bilmiyorsa bu da onun Fransız kaldığını gösterir. Tarım Bakanımız, tüccarlarımıza ve çiftçilerimize destek geleceğini ifade etti.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Taş; “Sıkıntı yaşanması beklenmiyor”

 

 

AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran’dan sonra söz alan, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, meyve tüccarı ve Soğuk Hava deposu sahibi Ogün Taş ise, şu anda buzhanede bekleyen meyvelerin olduğunu ancak buların Ocak ayından sonra piyasaya gireceğini belirterek, “Şu an itibari ile meyve konusunda ilçemizde sıkıntı yok. Normal elmalar 1.100 – 1.400 arası, fresh denilen elma ise 1.400 – 1.700 arası buzhanede alıcı bulmakta. Armut konusunda bir sıkıntıdan söz edilebilir. Ancak o da bu yıl ilçemizde rekoltenin yüzde 50 dolayında artmış olması nedeniyle yaşanan bir sıkıntı. Bizim karyağdı armudumuzu genel olarak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehirler tükettiği için, şu anki durumu bize göre normal seviyelerde. Bazı tüccarlar bu yıl fiyatları rekabet nedeniyle biraz yüksek tuttuğu için zarar görebilirler. Onun dışında öyle çok büyük bir sıkıntı yaşanması beklenmiyor” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.