SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldıran “Vaat değil taahhüt demiştik”

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu hükümetin 2016 Eylem Planını açıklamıştı. Davutoğlu her kesime ayrı ayrı müjde verirken üniversite öğrencileri için 350 TL'lik bursu 400 TL'ye çıkarttıklarını belirtmişti. Ak Parti İlçe Başkanı Yıldıran “Biz zaten hep söyledik, vaat değil taahhüt veriyoruz” dedi

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2015 08:42
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2015 08:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Yıldıran “Vaat değil taahhüt demiştik”

1 Kasım seçimi sonrası gözler AK Partiye çevrilmişti. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu hükümetin 2016 Eylem Planını açıklamıştı. Davutoğlu her kesime ayrı ayrı müjde verirken üniversite öğrencileri için 350 TL'lik bursu 400 TL'ye çıkarttıklarını belirtmişti. Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran “Biz zaten hep söyledik, vaat değil taahhüt veriyoruz” dedi. Başbakan Davutoğlu yaptığı açıklamada; “Üniversite öğrencilerinin, kredi ve bursları kesilmeden, kısım süreli çalışma yoluyla istihdama katılabilmelerini sağlayacak düzenleme yapılacaktır. Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması ülkemizin taraf olduğu bir Dünya Ticaret Örgütü anlaşmasıdır. Anlaşmanın onaylanarak iç hukukun bir parçası haline getirilmesiyle prosedürlerin basitleştirilmesinin yanında, bilgi teknolojileri ve otomasyonun uygulanması yoluyla dış ticaret ve lojistik altyapısının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Yıldıran teşekkür etti

 

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun “Gençlerde evliliğin teşvik edilmesi amacıyla yurtiçi bankalarda çeyiz hesabı açtıran kişilerin bu hesaplarda biriktirdikleri tutarların yüzde 20’sine kadar (en fazla 5.000 TL olmak üzere) kamu desteği sağlanmasına yönelik kanuni düzenleme yapılmıştır. Bu kapsamda ikincil mevzuat düzenlemesi yapılacaktır. Aile Hekimliği, 112 Acil, Hastane ve Evde Sağlık hizmetleri entegrasyonu sağlanacaktır. Aile sağlığı merkezlerinin, vatandaşlarımızın öncelikle tercih edecekleri bir yapıya kavuşturulması için fiziki yapılarının, bölgesel, mimari ve iklim şartlarına uygun yenilenmesine başlanacaktır. Aile hekimliği hizmetlerinin, hastane ve evde sağlık hizmetleri ile entegrasyonu sağlanacaktır. Asgari ücretin 3 ay içerisinde 1300 TL olacak. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi olarak seçimde önce söz verdiğimiz her şeyi yerine getireceğiz. Partimize güvenerek bizlere oy veren tüm Korkutelili hemşerilerimize bu müjdeli haberler ile bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.