SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldız’dan eğitim ve öğretim yarıyıl mesajı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında ilçemiz okullarında eğitim gören 9254 öğrenci ve 750 öğretmen yarın yarıyıl tatiline girecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız eğitim öğretim yılı münasebetiyle mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2020 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2020 11:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Yıldız’dan eğitim ve öğretim yarıyıl mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız bir dönem boyunca özveri ile çalışan öğretmen, yönetici ve öğrencilere teşekkür ederek öğrencilerin yarı yıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Yıldız mesajında, “2019-2020 Eğitim - Öğretim Yılı 1. Döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

 

Sevgili öğrenciler,

 

Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Karne tatili sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek içinde kullanmalısınız. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

 

Değerli Öğretmenler,

 

Her yıl olduğu gibi bu eğitim döneminde de özveri ile yoğun çalışarak başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdiniz. Öğrencilerimizin olumlu özelliklerini destekleyerek, kişisel, sosyal, akademik alanda gelişmelerine sağladığınız katkıların önemi çok büyüktür. Sizleri yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

 

Saygıdeğer Veliler;

Çocuklara düşük notlar karşısında aşırı tepki göstermekten, tüm sorumluluğu onlara yüklemekten kaçınmalı ve çocuklara dikkatli yaklaşılmalıdır. Çocuklarımızı Karne durumuna göre yargılamak, suçlamak, sorgulamak, cezalandırmak gibi yöntemlerin çocuğun benliğinde olumsuz izler bırakacağı bilinmelidir. Çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutum ve davranışlardan kaçınılmalıdır. Çocuklar yaşadığı başarısızlık karşısında ‘ilgisiz, tembel, başarısız ’gibi sıfatlarla etiketlenmemeli, arkadaş ve akranları ile kıyaslanmamalı, eleştirilip aşağılanmamalıdır.

Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım.

 

Tüm öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve velilerimize mutlu ve güzel bir tatil dönemi dilerim.” İfadelerini kullandı. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.