SON DAKİKA
Hava Durumu

96 Trilyonluk Tiyatro

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen Saadet Partisi Genel Başkanı Pof. Dr. Mustafa Kamalak’ın geçtiğimiz gün yaptığı; 73 günlük koalisyon tiyatrosunun millete maliyetinin eski parayla 96 katrilyon olduğunu belirttiği açıklamaya dikkat çekti

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2015 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2015 09:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
96 Trilyonluk Tiyatro

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen Saadet Partisi Genel Başkanı Pof. Dr. Mustafa Kamalak’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya dikkat çeken bir açıklama yaptı. Kamalak; “7 Haziran’da 2.66 TL olan dolar kurunun ülke yönetimindeki belirsizlik nedeniyle bugün 2.96 liraya çıktığına dikkat çekerek, 73 günlük koalisyon tiyatrosunun millete maliyetinin eski parayla 96 katrilyon olduğunu söyledi. Çimen Kamalak’ın “73 günde milletin sırtına 96 katrilyon ek yük getiren bu iktidar memur maaşları söz konusu olunca ‘yüzde 4’ten fazla veremeyiz’ diyor. Ülke, tarihinin en pahalı tiyatrosunu seyrediyor. Yazıktır, günahtır” şeklindeki açıklamaların özellikle dikkat çekilmesi gerektiğini vurguladı.

Kavuklu İle Pişekârın Orta Oyunu

Çimen daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Pof. Dr. Mustafa Kamalak’ın açıklamasını paylaştı; “73 gün sonra geldiğimiz nokta nedir? Tek kelimeyle özetleyecek olursak koskoca bir HİÇ! Sıfıra sıfır elde var sıfır. İktidar ve muhalefet partileri orta oyunu oynuyorlar. Kavuklu ile Pişekâr misali laf kalabalığı yaparak tam 73 gündür milleti oyalıyorlar. Milletin canı yanarken, her gün bir ocak sönerken, şehit haberleri peşpeşe gelirken, “istikşafi” görüşmelerle milleti kandırmaya çalışıyorlar.

Yangını Söndürmek İçin Elimizi Uzatırız

Milli Görüş’ün yer almadığı bir Meclis’in ülkenin hiçbir temel sorununu çözemeyeceğini belirten Kamalak, seçim ittifakları ile ilgili bir soruya şu cevabı verdi: “Eviniz yanarken, gelen itfaiye erinin düşüncesini, amelini, mezhebini, meşrebini sorgular mısınız? Sanmam. Bugün ülke yanıyor. Vatanımız bölünme tehdidiyle karşı karşıya. Bu ortamda bize herhangi bir görev düştüğü takdirde biz ülke için varız, millet için varız. Bu anlamda bu ülkenin ateşini söndürme bakımından kim bize ‘yardımcı olun’ diyorsa, biz de ona elimizi uzatır, gönlümüzü açarız.” Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 7 Haziran seçimlerinin üzerinden geçen 73 günde ülkenin getirildiği noktayı değerlendirerek, “İktidar ve muhalefet partileri orta oyunu ile koalisyon tiyatrosu oynuyorlar.” dedi. Kamalak, “İktidar ve muhalefet partilerinin 73 gündür oynadığı bu koalisyon tiyatrosunun ülkeye maliyete en az 96 milyar liradır. Türkiye’nin sırtındaki asıl yük,  milletin derdini değil, kendi siyasi rantını düşünen Meclis’teki partilerdir. Ülkede kan gövdeyi götürürken, koalisyonculuk oynamaktır.” diyerek, dört partiye sert tepki gösterdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin haftalık basın toplantısını yaptı. Ülkede her gün bir ocak sönerken ve peş peşe şehitler gelirken, tiksindirici ayak oyunlarını siyaset zanneden zavallı zihniyetlerle Türkiye’nin 90 yıl sonrasında geldiği noktayı dikkat çeken Kamalak, “Dışarıda, katillikten de beter olan soykırımla suçlanmaya başlamış, içeride ise bölünmeye yüz tutmuştur” dedi. Kamalak, 73 günde milletin sırtına 96 milyar ek yük getiren iktidar memur maaşları söz konusu olunca, memur sendikalarının yüzde 8 gibi çok masum talebine “Bütçeye ek yük getiriyor” cevabı vermesinin manidar olduğunu kaydetti.

Yüzde 8’lik Makul Memur Talebini, Yük Sayıyorlar

“Memur ne istiyor, yüzde 8. Hepsi bu.  Bundan daha makul bir talep olabilir mi?” diye soran Kamalak, şunları söyledi: “Bize Refah-Yol hükümetinde, işçi sendikaları yüzde 30 teklifle gelmişlerdi. Allah rahmet eylesin Erbakan Hoca, gelen teklife baktı ve geri verdi; “Gidin bunu düzeltin. Biz size yüzde 50 vereceğiz” dedi. Peki, bunlar ne diyor? “Efendim memura yüzde 4’ten fazla veremeyiz” niye? Ekonomiye şu kadar ek yük getiriyor. ‘Efendim asgari ücreti 1.500 lira yapamayız.’ Niye? Ekonomiye şu kadar yük getiriyor. Emekliye iki maaş ikramiye veremeyiz? Niye? Ekonomiye yük getiriyor. Türkiye’nin sırtındaki asıl yük,  milletin derdini değil, kendi siyasi rantını düşünen Meclis’teki partilerdir.”

Ekonomiyi Üretken, Komşularla Barışı Tesis Görevi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ülkede sistem değişmiştir” şeklindeki tartışma doğuran  açıklamalarına da değinen Kamalak, “Böylesine kırılgan ve hassas bir yapılması gereken, ülkeyi daha fazla germek değil, içeride ekonomiyi düzeltmek; üretken hale getirmek, dışarıda ise komşularla barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bu konuda da en büyük görev ve sorumluluk cumhurbaşkanına aittir. Cumhurbaşkanı’nın seçim şekli değişmiştir ama görev, yetki ve sorumluluğunda hiçbir değişiklik olmamıştır. Bir hukuk devletinde ‘fiili yetkiden’ söz edilemez.” dedi.

Çözüm Saadet Partili Meclis Ve İktidarda

Sorunları çözme vaadiyle milletten oy isteyenlerin, tam tersine, sorunların kaynağı haline geldiklerine işaret eden Kamalak, “Bugün terörün azdığı, Güneydoğu illerimizde çatışmaların dayanılamaz hale getirildiği, yer yer bağımsızlık ve özerlik ilan edildiği bir dönemde de işçinin, memurun, esnafın bunaldığı bir dönemde tek çare Milli Görüştür. Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi’dir.” Dedi. Kamalak, “En kısa zamanda Milli Görüşün yer aldığı Saadet Partili bir Meclis ve Saadet Partili bir iktidar” dedi

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.