SON DAKİKA
Hava Durumu

‘Gaf’ hesabını avcılara versin

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı İrban, avcılar ile yapılan toplantıda avcıların av köpeği ile ilgili isteklerinin atış poligonu içinde yer alacağını ifade etmesinin basına yansıyan haberde “ilginç seçim vaadi” ve “gaf yaptı” gibi algılanmasına cevap verdi. “Köpek barınağı hizmetini avcı arkadaşlarımız istedi. Gaf yaptı deniliyorsa bu gazete gaf hesabını avcılara versin” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2014 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2014 11:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
‘Gaf’ hesabını avcılara versin

AK Parti KorkutelirnBelediye Başkan Adayı Mustafa Akdeniz’in düzenlediği kahvaltılı toplantıyarnkonuk olan Korkuteli Avcılık Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Taşar, Kargalık KöyürnAvcılar Atıcılar ve Yaban Hayatını Koruma Derneği Başkanı Ramazan Bulut vernyöneticilerine atış poligonu müjdesi vermişti. Akdeniz anlattığı projelerininrnarasında avcılar için atış poligonu müjdesi de verirken kendisi de avcı olan AKrnParti İl Genel Meclisi Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Hasan Ali İrbanrnproje hakkında bilgi vermişti. AK Parti Proje Komisyonu Başkanı da olan İrban,rn, “Bazı arkadaşlarımız av sezonu bitince poligonlara gidiyor. Avcılar derneğirnbir yerimiz olsun dediler sağ olsun başkanımız yer bile tahsis etmedi. Buradarndüşündüğümüz poligon Korkuteli avcılarına yakışan Uluslar arası standartlararnmüsabakaların yapılacağı adam gibi güzel bir mekan olacak. Sadece av sezonurndeğil sezon kapandıktan sonra da buluşacağımız güzel bir mekan olacak” demişti.rn

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

Dernek BaşkanırnTaşar ise “Poligon yapacağınızı söylemeniz bile yeterli. Projede çil keklik kınalırnkeklik yetiştirme de olursa katkı koymuş oluruz. İstediğimiz bölgeye salarızrnbir sene kapatırız. Böyle olursa avcılara katkı sağlanır. Avcıların köpeklerinirnde barınabileceği bir yer de olsa iyi olur” önerisinde bulunmuştu. Projeyirnhazırlayan İrban ise öneriyi değerlendirip projeye ekleyeceklerini ve “zatenrnBaşkanımız Veteriner sorun yok” diyerek cevap vermişti. Akdeniz ise sadece avrnköpekleri değil soka köpekleri ile ilgili barınağın da söz konusu etti. Burnisteklerin basına “İrban’dan ilginç seçim vaadi” ve “gaf yaptı” gibi algılanarakrnyazılmasına cevap veren İrban yaptığı açıklamada, “Köpek barınağı hizmetinirnavcı arkadaşlarımız istedi. Evet şehirde yaşayan avcılarımızın köpeklerinernbakmaları zor. Bir köylü hayvancılık yapan vatandaşlarımız için sütündenrnrızkını sağladığı ineği nasılsa avcının da köpeği değerlidir. Gaf yaptırndeniliyorsa bu gazete avcılara hesap versin.” dedi.

rnrn

 

rnrn

İrban açıklamasınınrndevamında projenin detaylı olarak Korkuteli’ne sağlayacağı katkıları darnanlatarak, “Korkuteli Avcılık Kulübü Derneği ve Kargalık Köyü Avcılar Atıcılarrnve Yaban Hayatını Koruma Derneği olarak bin 200 üye var. Antalya, Bucak,rnBurdur, Denizli gibi yakın bölgeyi düşünürsek, binlerce avcı potansiyeli çıkar.rnBöyle bir projeyi ilçemize kazandırdığımızda daha çok yan kazançlarda eldernedebileceğiz. Şehirlerdeki hayvan severlerin köpekleri için köpek otellerirnoluyor buna bir söz eden yok, bizim avcı vatandaşlarımızın köpekleri ile ilgilirnproje gaf olarak nitelendiriliyor. Şehir deki avcılarımız köpeklerinirnilçemizdeki tesise bıraksa, her ava gideceği zaman uğrayacak yemek yiyecek alışrnveriş yapacak. Av sezonu dışında köpeğini görmeye geldiğinde ise yine güzelrnolan Çarşamba pazarımıza da uğrama şansı yakalayacaklar. Bu da esnafımızrnaçısından katkı olacaktır. Ayrıca bu tesisin işletmesini de derneklerimizlerndeğerlendireceğiz köpek barınma ücreti olarak derneklerimize de katkırnsağlayacağız. Bunları düşünemeyenler hizmetten değil ancak gaf tan sözrnedebilirler” dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.