SON DAKİKA
Hava Durumu

Gökce projelerini açıkladı

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Cumartesi akşamı Akdeniz TV’ye konuk oldu. Korkuteli, TV’den 2009 – 2014 yılı döneminde Korkuteli Belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri ve tekrar seçilirlerse yapacakları hizmetleri anlatan Hasan Gökce’’ye kilitlendi

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2014 13:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2014 13:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Gökce projelerini açıkladı

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Cumartesi akşamı Akdeniz TV’ye konuk oldu. 2009 – 2014 yılı döneminde Korkuteli Belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri anlattı. Daha sonra geçen dönemden yapmak istediği ancak yetiştiremedikleri hizmetleri anlatan Gökce sunucunun sorularını da cevapladı. Sunucunun arkanızdaki bu büyük desteğin sebebi nedir? Sorusu üzerine Hasan Gökce, “Bu vatandaşımızla kurduğumuz iletişimle ilgili bir durum. Biz halkımızla hep iç içe olduk. Korkutelili, istediklerinde kapısını çalabildikleri, kapılarına kadar gidebilen, hiçbir şey yapamasa telefonla ulaşabildikleri bir Belediye Başkanları olmasını çok önemsiyorlar. Korkutelililer seçtikleriyle bir arada olmak ister” dedi. Projelerini görsel çizimlerle anlatan Korkuteli Belediye Başkanı ve MHP’nin yeniden adayı Hasan Gökce, yapmayı planladıkları projelerin çoğunun yer tahsislerinin yapıldığını, projelerinin çizildiğini bütçelerinin ayrıldığını sadece Bismillah deyip başlanacağına dikkat çekti. 

 

 

İşte projeler

 

Tek tek gerçekleştirdiği veya gerçekleştirilmeye yaklaşılmış projelerini anlatan Gökce “2009 yılında seçim Beyannamemizi görenler bize hayalperest dediler. Ancak inandık, çalıştık ve söz verdiğimiz projelerin %80’ini gerçekleştirdik.”  Dedi. Yeni projelerinden bahsetmeye başlayan Hasan Gökce, bir sınava gireceklerini vatandaşın kendilerine not vereceğini ve derslerine iyi çalıştıklarını dile getirerek; “Geçen dönem Korkuteli’nin temel alt yapı ve temel üstyapı ihtiyaçlarını tamamladık. Şimdi ise daha sosyal ve çevresel ihtiyaçlarını tamamlamak istiyoruz. Projelerimiz daha insan odaklı. Yeni katılan mahallelerdeki yine temel alt ve üst yapı eksiklerini de tamamlayarak merkezdeki kültür, sanat ve çevresel eksikleri hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu. İşte Gökce ve ekibinin yeni dönem yapmak istedikleri projeleri:

 

 • Kültür Merkezi: Yer tahsisi yapılmış, projesi hazır kültür merkezi Yeni Mahalleye yapılacak. 7000 m2 alana yerleşecek olan Kültür Merkezinde düğün salonu, sinema, tiyatro salonları, kongre salonları yer alacak.
 • Hizmet binası: Metem’in yerine yapılacak hizmet binası nüfusu ve yüz ölçümü artan Korkuteli’nin ihtiyacına cevap verecek.
 • Spor Kompleksi: İlçenin sporcu yetiştirmesinde etkin olacak spor kompleksinin sadece ilçeye değil tüm ülke ve dünya takımlarına da konaklama merkezi olması hedefleniyor. Tenis, voleybol, futbol gibi büyük sahaların yanında konaklama binalarını da olması planlanmış
 •  Yöresel Ürün Satış Merkezi: kargalık, çevre yolu mevkiinde planlanan Satış Merkezinin bölge halkının geçimine büyük katkı sağlaması bekleniyor. Yöresel tarhana, bulgur, salça, konserve, turşu gibi ürünlerin rahatlıkla satılacağı merkez geçiş güzergâhında olduğu için ilgi çekeceğe benziyor
 • Hayvan Barınağı: Sokak hayvanlarının büyük problem olduğu Korkuteli’nde yapılacak olan barınakla sokak havyaları ıslah edilecek, kısırlaştırılıp aşılanacak hayvan edindirme çalışmalarının da olacağı Barınak ayrıca bir istihdam alanı da olacak.
 • Kadın Konuk Evi: Merkezdeki Meyve sebze hali yeni yerine taşınır taşınmaz yapımına başlanacak Kadın Konuk Evi Gökce’nin önem verdiği projelerden biri. Hem yöresel ürünlerin kadınlarca sergilenip satılabileceği, hem toplantı, kutlama gibi etkinliklerin yapılabileceği hem de konaklamanın yapılabileceği bu merkez Korkuteli’nin çehresini değiştirecek.
 • Asfalt –Plent- Miks Şantiyesi: Korkuteli sıcak asfaltla tanıştı. Antalya Caddesi, Burdur Caddesi derken artık ara yollarda ve Elmalı yolu gibi ara ve ana arterlerde de asfaltlama planlanıyor. Bütün bu çalışmalarda kullanılacak asfaltın Korkuteli’nin kendi kuracağı şantiyelerde üretilmesi planlanıyor. Hatta bu şantiyede üretilecek asfaltın bölgedeki il ve ilçelere de satılması bekleniyor.
 • Kum, mucur, eleme ve parke taşı üretim şantiyesi yapılarak kendi ve dışarı satış ihtiyacı karşılanacak.
 • Dallas 100. yıl Orman Parkı ile Esentepe Piknik alanının yer tahsisleri yapılıp projeleri hazır. Sadece yapımı bekleniyor.
 • Esentepe Kent Orman: Kent Ormanının konser, toplantı gibi etkinliklere cevap vermesi bekleniyor ayrıca günü birlik gezilere ev sahipliği yapması da bekleniyor.
 • Karavan Park: Turizm Bakanlığına başvurusu yapılan Karavan Parkı projesi Korkuteli’ne bambaşka bir vizyon katacak.
 • Baraj Dinlenme Tesisi: Atıl durumdan kurtarılmaya çalışılan baraj bölgesini yine turist çekebilecek bir havaya bürünmesi bekleniyor.
 • Engelliler Koordinasyon Merkezi: Engellileri ailelerinin rahatça bırakabileceği öz bakımlarının ve eğitimlerinin yapılacağı bu Koordinasyon merkezinde ayrıca engellilere iş edindirme çalışmaları da yapılacak.
 • Köy Konağı: Yeni yasayla mahallelere dönüşen köy ve beldelere yapılacak köy konaklarıyla hem toplantı hem düğünlere hem de konaklamaya cevap verecek binalar inşa edilecek.
 • Bütün Yeşil alanların yeşillenmesi planlanıyor.
 • Sanayi kavşağı düzenlenecek. Korkuteli’nin girişi özelliği olan sanayi kavşağı depoların başka bir merkezde toplanması ile daha rahat düzenleme çalışmaları yapılacak.
 • Eski Cumhuriyet Meydanı ilçenin değeri olan bir temayla şekillenecek. Şehzade Korkuteli temalı Saat Kulesi içenin simgesi haline gelecek.
 • Arasta çarşısı düzenlemesi: Yürüyüş yollarının kapalı hale getirilmesiyle her mevsim, her iklim şartında turistlerin gezebileceği yerli halkın alışveriş yapabileceği esnafının 24 saat satış yapabileceği estetik bir görünüme bürünecek.
 • Açıkladığı Mega Proje ise detaylarıyla merak konusu haline geldi

 

 

Akdeniz’e hakaret etmedim etmem

 

Geçen Akdeniz TV’deki programda kendisinin alanı hayvan benimkisi ise insan şeklindeki açıklamalarının yanlış algılandığını ve bunun üzerinden gündem yaratılmaya çalışıldığını dile getiren Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce “Sayın Mustafa Akdeniz kendi uzmanlık alanının hayvanlar olmasına rağmen Kapalı Hayvan Pazarı Projesi Beyannamesinde yokken biz geçen seçimden yapmayı planlamıştık. Benim alanım insan olmasına rağmen ondan önce ben hayvan barınağı projesini planlamıştım dedim. Ancak bu konuşma dallandı budaklandı. Yanlış anlatıldı.” Şeklinde konuştu. Ayrıca doğal gaz projesini sadece iktidarın belediyesinin yapabileceği bir projeymiş gibi gösterilmesine “Doğal gazı önümüze ısıtıp ısıtıp koyuyorlar. Korkuteli’nde kim belediyeyi alırsa alsın bu doğal gaz yapılacak. Bunu olağanüstü bir projeymiş gibi her yerde abartarak anlatması gereksiz. Biz 2009’da Arıtma Tesisi yapacağız dedik yapamazsınız dediler yaptık mı yaptık. Şimdi de hayallerinin alamayacağı projelerimizi Allah nasip eder Korkuteli bize lütfederse yapacağız “ dedi.

 

Su sıkıntısı yaşanmayacak

 

2014 yılında su sıkıntısının yaşanmayacağını dile getiren Hasan Gökce; “Sadece birkaç bölgede içme suyunun sulama amaçlı kullanılmasıyla küçük sıkıntılar yaşandı. Bunu çok büyük susuzluk yaşanıyormuş gibi göstermek yanlış olur. Zaten Kapalı devre sulama sistemi çalışmalarıyla 2014 yazında o küçük sıkıntılar bile yaşanmayacak.” Dedi.

 

Mantarcıları yeni hatırladılar

 

Seçim gelince mantarcıları hatırladılar diyen Gökce; “Kaç yıldır iktidar Korkuteli’ndeki mantarcılar için ne yapmış? İktidarın veya iktidarın ilçedeki temsilcilerinin hizmet getirmesi için ille belediye mi olması gerekiyor. Ne bir enerji indirimi ne bir vergi de kolaylık… Seçimde üreticilerle birlikte olmak göz boyamaktan başka bir şey değil” şeklinde konuştu. Toptancı hali ile tarım borsasının oluşacağını bildiren Gökce; “Böylece mantar ve meyve sebze üreticisi borsaya göre ürettiğinin değeri kadar kazanç elde edecek. Dedi.

 

Hodri meydan

 

Sunucunun bu kadar projeyi gerçekleştirebilecek misiniz sorusu üzerine Gökce “3 yılda 2009’da verdiğimiz sözlerin %80’ini yapabildik. Allah’a şükürler olsun Zaten sözlerimizi tutamamış olsa idik tekrar seçmenimizin karşısına çıkamazdık. İktidar belediyesi olmasak da doğru ve ayağı yere basan proje ile her yerden destek alabilirsin” dedi. Programın sonunda diğer parti adaylarını 25 Mart’taki programına davet eden Hasan Gökce “Oturup Korkuteli için her şeyi konuşalım benden açık davet” dedi. 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.