SON DAKİKA
Hava Durumu

KORKUTELİ 2019’DA DEJAVU MU OLACAK?

Yazının Giriş Tarihi: 20.12.2018 10:10

Ve geçtiğimiz gün bu karar kesinleşti ve Ankara CHP Genel Merkezinde açıklandı. Adettendir ya hani Böcek, Ankara dönüşü havaalanında büyük bir sevgi seli ve coşku ile partilileri tarafından karşılandı. Burada bir dejavu yaşandı zeten. Geçtiğimiz günlerde Ak Partili sayın Türel aynı şekilde karşılanmıştı.

Buraya kadar her şey güzel gayet samimi havalar esiyor. Lakin Korkuteli’nde bu durum nasıl karşılanır, seçmenin kararı değişir mi, ben asfalt istemiyorum Korkutelili hemşerim Sayın Muhittin Böcek’i destekleyeceğim diyenler de çıkar mı orasını ileriki zamanlarda kulislerin fısıltıları ile öğreneceğiz.

Antalya’da özellikle Boğa Çayı projesi ve çeşitli projelerle halkın sabırlarını zorlayarak oy kaybı yaşayan Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, CHP’li Başkan adayı Sayın Böcek karşısında nasıl bir politika izleyerek seçim atmosferine girecek merak konusu.

Şimdi gelelim bizim asıl konumuz olan Korkuteli’ne. Geçtiğimiz dönemlerde MHP’ den yaklaşık Üç dönem Belediye başkanlığı yapan Sayın Hasan Gökçe’nin konumunun benzerliğine. Antalya Büyükşehir geçtiğimiz dönemlerde İktidar Partisi olan Ak Partideydi. Korkuteli muhalefet partisi olarak görülüyor ve hiçbir hizmet yapılamıyordu. Taki Gökçe’nin istifasından sonra Korkuteli Belediyesindeki makam koltuğuna iktidardan bir isim geçene kadar. Burada son günlerde yaşanan gelişmelerden sonra akıllara bazı sorular geliyor.

Eğer Antalya Büyükşehir Belediyesini Ak Partili Türel değil de CHP’li Böcek kazanırsa Konyaaltı’ndan bilindiği üzere tüm il merkezinde büyük izler bırakabilir. Peki Korkuteli hizmet alabilecek mi? 31 Mart Yerel seçimlerinde, Korkuteli’nde sandıktan çıkacak olan parti iktidarla ters bir parti olasılığı da göz önünde bulundurulursa, Antalya Büyükşehir’den yine Korkuteli’ne hizmet konusunda bir sıkıntı yaşayacak mıyız?  İl Muhalefet, ilçe iktidar partisinden olursa yatırımlar ve hizmetler aksayacak mı?

Bu soruların cevaplarını sizlerin de hatırlayacağı gibi Sayın Gökce dönemlerinde de yaşamıştık. Büyükşehir yasasından sonra Korkuteli Belediyesinin hemen hemen bütün gelir kaynakları Antalya Büyükşehir Belediyesine geçmişti. Dolayısı ile ilçeye hizmet etmek için ya krediler kullanılmıştı yada hizmetler yapılamamıştı. Şimdi yine bu dejavuyu Korkuteli yaşayacak mı merak ediyorum.

Sayın Böcek’in aslen Korkutelili olması parti gözetmeksizin ilçeye yatırımlar konusunda da hizmetler konusunda da yardımcı olacağını düşünebiliriz belki. Buna rağmen CHP’li Böcek’in ters düşebileceği bir siyasi parti veya bir aday Korkuteli’nden Başkan olarak çıkarsa yine aynı sıkıntılara gebe mi kalacağız?

Yine son gelişmelerde meydana gelen bazı ortaklıklar sonucu Korkuteli’nde CHP ve İYİ Parti ittifakı sonrasında ortak aday olarak belirlenen İYİ Partili Halil Kara’nın da kazanma olasılığı yüksek olabilir. Antalya’da birleşen İYİ Parti ve CHP ittifakı ile kazanacak gözü ile bakılan Sayın Böcek ile Korkuteli’ndeki İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Kara’nın da kazanma olasılığı düşünülebilir. Eğer ki bu koşullarda ve yapılan ittifaklar sonucunda Büyükşehir ve Korkuteli aynı yolda birleşirlerse o zaman yeni bir dejavu yaşamayabiliriz.

Korkutelili seçmenin ve halkının sandık başında vereceği kararlar yine bir dejavu yaşamamıza mı neden olacak, yoksa bambaşka bir Korkuteli ile mi karşılaşacağız. Bunun sonuçlarını 1 Nisan 2019 tarihinde göreceğiz. Zira değerli siyasi liderlerimizin Korkuteli’ne verdikleri değeri biliyoruz. Hem parti ilçe teşkilatlarını yeniliyorlar, hem metal yorgunluğu olan başkanlarını değiştiriyorlar. Umudumuz sandıktan çıkan sonuçlara göre belli olacak kişinin Korkuteli için neler yapabileceğinde…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.