SON DAKİKA
Hava Durumu

Fitne fücur

Yazının Giriş Tarihi: 24.01.2019 10:46

Seçim dönemi yaklaştıkça köşe yazılarını da arttırdık. Gün içinde ne olmuş, ne bitmiş siyasilerin görüşleri, yaptıkları gizli ve açık açıklamaları ve kendimize göre analizlerimizi gazetemizde siz değerli okuyucularımızla aktarıyoruz. Bu yazılar gazetemizin sosyal medya hesabından da paylaşılıyor. Altına gelen yorumları okuyorum, biz görüşlerimizi paylaştıkça bazıları açık veyahut gizli hesaplardan fitne fücur yorumları yapıyor.

Aslında muhafazakâr kesimin de anlamını bilmediği veya bilmeden çarptırdığı kelime. 

Yüce dinimizin kutsal kitabı Kuran’ı Kerim’de birçok anlamda ifade ediliyor. Birçok din alimi de fitnenin ne olduğu hakkında düzinelerce kitap yazmış durumda. Bu yüzden kısa bir köşe yazısında tam olarak anlamını anlatamayacağımız için fitne ne değildir onu anlatayım.

Bir kişi bir iş yapar, sonra ona başka biri "yanlış yapıyorsun, bu doğru değil" derse bu iftira değildir, fitne hiç değildir, ithamdır. Fitne gizliden gizliye yapılır, bizim gizli hiçbir işimiz yok. Yerimiz belli, ismimiz belli, yazılarımızı okuyan kitle belli.

Fitne arayan kendisine baksın!

Bugünlerde sahte sosyal medya hesapları açılıyor. Yazdıklarının doğru olup olmamasının benim için önemi yok. Kişinin doğruyu söyleyecek kadar yüreği olmalı ki ismini gizlemesin. Birileri hedef gösteriliyor, karalanıyor. Kimin yazdığı belli değil, nereden yazıldığı belli değil. İşte fitne fücur arayan buraya baksın.

Hasan Ali İrban

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban’la önceki gün kısa bir görüşme yaptım. Gündemi siyaseti her şeyi sordum. Ser verip, sır vermiyor. AK Parti’den Korkuteli Belediye Başkan adayı olarak açıklanacağına hala inancı tam. İl veya Genel Merkezden de kendisine herhangi bir şey gelmemiş. Bağımsız adaylık konusuna da hiç girmedi. Ekibiyle birlikte sahada olduğunu ve partinin açıklamasını beklediğini belirtti. Ben yine eğer Korkuteli’nde AK Parti aday çıkarmazsa ve Hasan Ali İrban bağımsız olarak aday olursa kazanması en yüksek aday olduğunu düşünüyorum. Bakın burada ince bir çizgi var. Eğer AK Parti Korkuteli’nde aday çıkarsaydı, bağımsız adayların hiçbir şansı olmazdı ama şuan ki durumda Korkuteli’nin en çok oy alan siyasi partisi aday çıkarmayacak gibi görünüyor.

Ömer Niyazi İşlek

MHP’de bugün Korkuteli adayı Ömer Niyazi İşlek, Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak. Dünkü yazımda eksi yönlerini belirttim. Bu köşe yazılarını seçime kadar devam edeceğim. Ömer beyin hiç artı yönü yok mu? Tabii ki de var. En önemlisi Korkuteli’nde MHP’yi tekrar ayağa kaldıran Medine Hanım gibi İlçe Başkanı var arkasında. İdealist duruşu ve bugüne kadarki backgroundu da ortada. Kendisiyle henüz tanışma fırsatımız olmadı. Bugün resmi olarak açıklandıktan illa ki tanışma fırsatımız olacaktır diye düşünüyorum.

Halil Kara

Dünkü yazımda Millet İttifakı İYİ Parti adayı Halil Kara’nın Ömer beye göre bir adım önde olduğunu belirtmiştim. Kendisine de büyük bir teveccüh var, ama görüyorum ki bu türlü yorumlar en çok Halil Kara’ya ve İYİ Parti’ye zarar verecek bir rehavet oluşturabilir. Bazı İYİ Partililer seçimi şimdiden kazandık durumlarına girmişler. Şuan önde olan İYİ Parti olabilir ama seçime daha 2 ay var. Siyasette 24 saat çok uzun zamandır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.