SON DAKİKA
Hava Durumu

Hasan`ın halinden Hasan anlar

Yazının Giriş Tarihi: 28.01.2019 10:41

Her insan da kendi veya çevresindeki biri için kullanmıştır bu atasözlerimizi, bu anlamlara birde Hasan`ın halinden, Hasan anlar gibi kullanabileceğimiz bir sözümüz daha oldu. Milletvekili aday adayı olmak için Belediye Başkanlığından istifa eden Hasan Gökce`yle, Cumhur İttifakı nedeniyle Korkuteli`nde AK Parti`nin aday çıkarmamasından dolayı aday gösterilmeyen Hasan Ali İrban aynı kaderi yaşadı. Siyasetin acımasız tarafını her iki başkanımız da tecrübe etmiş oldu ve Hasanın halinden en iyi Hasan anlamış oldu. Hasan Gökce`nin yaşadığı bu siyasi sınava bıyık altından gülenlerde siyasetin nelere kadir olduğuna acı bir şekilde şahit oldu.

 

Siyasetin seviyesi dibe vurdu

 MHP`nin Belediye Başkan Adayı Ömer Niyazi İşlek, seçimlere Cumhur İttifakının adayı olarak girecek. Korkuteli siyasetinde henüz 5 buçuk aydır tanıdığımız, İşlek`in babası AK Parti`nin kurucularından, kendisi de birçok siyasiye danışmanlık yapmış ve bir danışmanlık şirketi var. Danışmanlık kariyerinden en bilineni; Aliağa Belediyesi`ndeki olsa da, İzmir basınında bu danışmanlığın gayri resmi olduğu iddia ediliyor. İşlek, özgeçmişinde birçok bakan, müsteşar ve milletvekiline danışmanlık yaptığını belirtiyor. Yani Ankara`daki yaşanan siyaseti iyi biliyor. Yazının başında konuyu sözlerden açtık ya birde "yükseklerde esen rüzgar sert olur" diye bir sözümüz var. Ama Ankara siyasetinde sert esen rüzgarlar Korkuteli`nde pek hissedilmez. Bu şekildeki üsluplar, Korkuteli`nde pek kullanılmaz. Korkuteli`nde bugüne kadar yaşadığım yerel seçimlerde adayların birbirlerine karşı üslupları üzülerek belirtmek isterim ki; şu an İşlek`in ifade ettiği (Fetocu, Pkk artıkları) gibi seviyesiz değildi. Korkuteli gibi Milliyetçi seçmenin ağırlıklı olduğu bir şehrin Belediye Başkan adayının bu ağır ithamlar içeren ifadeleri kullanması halk nezdin de nasıl sonuçlar vereceğini önümüzdeki süreçte daha net göreceğimizi düşünüyorum.  Geçmiş seçimlerin o kadar çekişmeli geçmesine rağmen Belediye Başkan adayları medya önünde birbirlerine karşı bu denli ağır ithamlarda bulunmazlardı. Geçen seçimlerde Büyük Birlik Partisi Başkan Adayı Burhan Uzun`un davetiyle tüm adaylar buluşmuş ve dostluk mesajları vermişlerdi. Yani bu bugüne kadar böyleydi. Dün aday tanıtımı programı canlı yayını esnasında Ömer İşlek`in açıklamalarını dinledim. Sayın İşlek, rakibine karşı "Zillet İttifakı" ifadesini kullandı.  Antalya Büyükşehir ve ilçe belediyelerine fetö ve pkk artıklarının giremeyeceklerini söyledi. MHP`den ayrılıp İYİ Parti`ye geçen seçmenlerde geriye dönme oranının Korkuteli`nde yüzde 81 olduğunu iddia etti. Korkuteli gerçek anlamda farklı bir seçim geçirecek gibi görünüyor. İttifakların yanı sıra değişen aday profili de ilçemizde bambaşka bir yerel seçim rüzgarı estirecek.

 

Bİ FİKRİM VAR!

İYİ Parti çok güzel bir proje başlatmış.Halktan Korkuteli ile ilgili fikirlerini paylaşmalarını istemiş. Herkesin aklında hele ki şu sıralar ben Belediye Başkanı olsam şunu yapardım, bunu yapardım düşüncesi geçiyordur. Benimde aklımda bir fikir var. Şehitler Anıtı ile Ziraat Bankasına kadar olan yolu tek araç geçebilecek belli saatler arası trafiğe açık olan kapalı yol tarzı bir proje çok yakışır diye düşünüyorum. İşte bu da benim çılgın projem :)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.