SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Seçmen “KARA” rını vermiş gibi

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2019 09:56

Bu seçimde Belediye Başkan adaylarımız kadar siyasi partilerin teşkilatları da gönüllülük esasına dayalı olarak yüksek bir çalışma temposu içerisindeler.

Son düzlüğe girdiğimiz bugünlerde Cumhur İttifakı adayı Ömer İşlek, Millet İttifakı adayı Halil Kara ve Saadet Partisi adayı Hasan Ali İrban son kozlarını oynuyorlar.

Ömer İşlek ve Hasan Ali İrban yapmış oldukları seçim çalışmalarıyla teşkilatlarına büyük güç veriyorlar. Özellikle mevcut başkan Hasan Ali İrban Saadet Partisini adeta şahlandırdı ve teşkilatlarının önlerine düşüp bir rüzgar yaratmaya çalışıyorlar bana göre başarılıda oldular.

Ama Millet İttifakı adayı Halil Kara için bu durum tam tersi.

Hem İyi Parti İlçe Teşkilatı, hem de CHP İlçe Örgütü, Belediye Başkan adayları Halil Kara`ya büyük bir destek içerisindeler. CHP ve İYİ Parti`nin yarattığı rüzgar Halil Kara`yı sanki son günlerde diğer adayların biraz önüne geçirmiş gibi gözüküyor.

KÜSKÜN ALGISI TUTMADI

18 Mart Çanakkale Şehitleri için yapılan yürüyüş ve dün Millet İttifakı`nın Antalya mitingi öncesinde yapılan konvoy ile büyük bir gövde gösterisi yapıldı. Toplanan kalabalık ve yaratılan coşku CHP ve İYİ Parti içerisinde bulunan küslüklerin bile bir kenara bırakılmasına neden oldu.

Millet İttifakı`nda en korkulan şey, CHP`nin küskünlerinin bir rövanş alma çabası içerisinde olabileceği konusuydu. Ama korkulan olmadı.

Geçtiğimiz seçimde CHP`nin Belediye Başkanı adayı olan Hüseyin Çil ve İlçe Başkanı Mustafa Tatoğlu bizzat programlara katılarak sevenlerine mesaj vermiş oldu.

Aslında bundan 2 ay önce CHP`de yaşanan sıkıntı gün gibi ortadaydı. Görüştüğüm kişilerin açıklamasına göre bu problemin aşılmasında en büyük katkının rakip siyasi partiler tarafından sağlandığı belirtiliyor.

Ülke gündeminde yaşanan kutuplaşmayı “Ezan ıslıklanması provokasyonunu” ilçemize de yansıtan siyasiler özellikle bu olaya verdikleri destek ile küskün diye tabir edilen CHP seçmenin tam kadro Halil Kara`nın programlarına katılmasına sebep oldu.

SON DÜZLÜĞE HIZLI GİRDİ

Millet İttifakı adayı Halil Kara son 2 hafta öncesinde köy ve mahalle toplantılarını bitirip, nokta atışı diye tabir edilen ev ziyaretlerine başlamıştı. Buda Halil Kara`nın oyları eriyor algısı çıkmasına neden oldu. Ama 2 gündür yapılan çalışmalar nedeniyle bu algı tersine döndü. Seçimlerin en büyük favorisi olduğunu bir kez daha gösterdi.

2014 seçimlerinde Korkuteli Belediye Başkanı seçilen Hasan Gökce`nin son 2 hafta yarattığı rüzgarın daha fazlası şuan Halil Kara içinde geçerli. Bu politikanın seçim gününe kadar artarak devam edeceği belirtiliyor.

Cumhur İttifakı kendi çocuklarını yerken, Millet İttifakı daha da büyüyerek güçleniyor.

SEÇİMİN GİZLİ KAHRAMANLARI AK SAÇLILAR

Birde şu ayrıntıyı gözden kaçırmamak gerek 2014 yerel seçimlerinde Hasan Gökce’nin ipi göğüslemesinin en büyük etkeni şüphesiz ki ilçenin ihtiyar kurtları ak saçlılardı. Şimdi arkasında ciddi bir kitleyi etkileyen bu ak saçlıların nerede durduklarını iyi analiz etmek gerek esasında seçimin şifreleri tam da burada gizli.

Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,