SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapamazdan, Yaptırmayız(a)

Yazının Giriş Tarihi: 28.07.2020 18:31

Bu projelerin çoğu seçimden önce ayakları yere basmayan ve hayalden ötesine geçmeyen şeylerdi ama görülüyor ki gayet de güzel yapılabiliyor. E tabi yapıldığı görününce bizim ilçedeki bazı muhalif siyasetçiler yapamazdan, yaptırmayız a döndüler.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde geçtiğimiz hafta görüşülen Pazar yerinin yıkılması konusu geçmedi.

Pazar yerinin yıkılması kabul edilseydi eğer, yeni yapılacak arasta çarşısına burası eklenecek Belediye ve esnaf daha fazla alan kazanabilecekti.

Ama bazı küçük siyasi hesaplar, siyasi rövanşlar alınabilmek adına ret edildi.

Buranın nasıl zor çalıştığını, her Pazar kurulduğunda vatandaşlar ve pazarcılar arasında park yeri ve yer sıkıntısı yüzünden ne kavgalar çıktığını sadece biz değil tüm Batı Akdeniz bölgesi biliyor.

Trafiği ayrı bir dert, Pazar yerinin eksiklikleri başka dert, ilçenin ortasında duran garabet bir yapı, hiçbir işlevselliği yok.

Birçok şehir gezdim, hayatımda Korkuteli’nde olduğu gibi şehrin ortasında bir Pazar yeri görmedim. Pazar yerleri genelde geniş yollar üzerinde, trafik ve park sorunu en az yaşanabilecek yerlerde olur.

Yani anlayacağınız faydasından çok zararı var.

Başkan Ömer İşlek, kimsenin mağdur edilmeyeceğini yeni bir modern Pazar yeri yapılacağını ve 90 günde tüm pazarcı esnaflarını tam kapalı, ısıtmalı, soğutmalı bir Pazar yerine kavuşacağının sözünü veriyor.

Ama şimdi ‘nasılsa yapamaz’ modundan çıkıldığı için engel olunma yoluna gidildi.

Şimdi kimse kusura bakmasın, kanal projesini, kapalı hayvan pazarı projesini, havuzu, seyir parkı, toplam çözüm ekibiyle köylere yapılan hizmetleri gören muhalif siyasetçinin eli, ayağı tutuşur.

Engel olmanın yollarını aramaya başlarlar.

Geçtiğimiz günkü Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisinden önce de İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tınkaz tam da bunu yapmaya çalıştı.

Önce birkaç pazarcı esnafıyla görüştüler, sonra işi Büyükşehir’e götürdüler. Ellerinden geleni yaptılar ve başardılar.

Belki de Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’ten siyasi bir rövanş aldılar.

Ama ne oldu?

Olan yine Korkuteli’ne oldu.

Son 1 buçuk yıldır, Antalya’nın yükselen değeri olan Korkuteli’nin önüne bir set koyuldu.

Aslında yapılanı esnaftan ziyade kişisel problemlerini siyaset üzerinden çözme eğilimi olarak görüyorum.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in bugüne kadar vermiş olduğu röportajlarda Korkuteli için söylediği şey, ‘hizmetin önüne engel koyulmamasıydı’ ama ne oldu şimdi.

Engelin kralı koyuldu.

Muhittin Böcek’in oylamada benim oyum bir şey değiştirmeyecek diyerek oy kullanmaması da altı çizilecek konulardan birisi aslında.

Biz her zaman diyoruz. İktidara muhalif belediyelerin önüne engeller konuluyor, iş yaptırılmıyor diye sürekli hükümeti eleştiriyoruz. Şimdi size yapılanın daha büyüğünü, siz kendi memleketim dediğiniz Korkuteli’ne yapıyorsunuz sayın siyasetçiler.

CHP İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır’ı bu işlerden uzak tutuyorum.

Kendi parti içi yaşadığı sorunlardan bu işlere kafasını kaldıracak vakti bile olmamış olabilir.

Görülen şu ki; Saadet Partisi ve İYİ Parti Korkuteli teşkilatları birlikte bu işi götürüp, CHP’nin kafasına da bir şekilde yatırmış.

Şimdi bizim bildiğimiz Ömer İşlek, bu işin altında kalmaz, Korkuteli’yie hizmet için elini taşın altına koyar, bu işi farklı kanallardan bir şekilde çözer.

Ne olur?

Korkuteli belki 5-6 ay daha kaybeder ama Akdeniz Üniversitesi tarafından ‘sağlam değil’ raporu verilmiş, ilçenin ortasında kent kimliğini bozan bu garabet yapıyı ancak Başkan İşlek yıkar.

İlçenin modern bir görünüme kavuşması için de gereğini yapar. Rövanşı size vermez.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.