SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

BELEDİYELERİN KİRA ALACAKLARI DA YAPILANDIRILIYOR

Yazının Giriş Tarihi: 07.06.2018 12:23

Maliye Bakanlığı , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı , İl Özel İdareleri , Belediyeler , Sosyal Güvenlik Kurumu ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları’na( Yikob) ait alacaklar yapılandırma kapsamında.

KİRALAR DA KAPSAMA ALINDI

Belediyelerin Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi , Ücret Alacakları , Su- Atık su- ve Katı atık ücreti alacakları ile Yikob’ların taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı ile buna bağlı fer’i alacakları yapılandırılıyor.

Ağustos/2016 da yürürlüğe giren 6736 sayılı kanun ile Mayıs/2017 de yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması hakkındaki kanunlarda Belediyelere ait taşınmazlardan doğan  kira alacakları kapsam dışı bırakılmıştı. Ama 7143 Sayılı Kanun Kapsamında ; Belediyelere ait olan taşınmazlardan doğan kira alacakları da 18 eşit taksitte 36 ay vade ye kadar yapılandırılabiliyor.

 

BAŞVURU SÜRELERİ NE ZAMAN SONA ERİYOR ?

Başvurular için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili belediyeye başvurmak gerekiyor.

 

ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLIYOR ?

Borçlarını taksitli şekilde yapılandıranlar için İlk taksit ödeme süresi ve borçlarını peşin ödemek isteyenler için son ödeme tarihi 1 Ekim 2018. Yapılandırmaya başvuru esnasında herhangi bir ödeme yapma zorunluluğu bulunmuyor. Taksitler iki ayda bir ödenecek.

İLK 2 TAKSİT ÖNEMLİ

Borçlarını yapılandırarak taksitle ödemek isteyen borçlular için ilk iki taksit önemli. 01.10.2018 ve 30.11.2018 tarihlerindeki taksitlerin yapılandırmanın ihlal edilmemesi için vadesinde ödenmesi gerekiyor.

Borcunu Ödeyecek

Yargıç temele sormuş : 
Davacıya borcunu bir türlü ödemiyorsun. Neden?
Temel boynunu büker; "Vereceğum vermesine de bana 
üç ay mühlet ver diyorum, vermiyor. 
Üç yıldır beni oyalıyor."

Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,