SON DAKİKA
Hava Durumu

Meclis listeleri

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2019 10:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2019 10:40

Korkuteli`nde meclis üyelerinin önemini arttıran en büyük faktör ise 2 tane Korkuteli Belediye Başkan Adayı çıkarması oldu. Korkuteli Belediyesi Meclisi, 25 üyesiyle 2014-2019 arası kendisinden epey bir söz ettirdi.

Peki, önümüzdeki dönem meclis üyelerimiz kim olacak ?

Önümüzdeki dönem Korkuteli Belediye Meclisinde çalışacak meclis üyeleri boy göstermeye başladı. Henüz resmi olarak açıklanmasa da, adaylarla birlikte çalışmalara katılan isimlerin ön sıralarda olacağı konuşuluyor.

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, içinde bulunduğumuz dönemde AK Parti`de olan isimlerin büyük bölümünü yanına topladı. İlçe merkezinde olduğu kadar köylerde de büyük bir oy potansiyeli olan Mehmet Manavoğlu, Şefik Kılıç ve dışarıdan Mehmet Fatih Okutan`ın listeye yazıldıkları belirtiliyor.

Saadet Partisi`nin ise 2009 seçimlerinde yüzde 17,4 oy oranıyla büyük bir başarıya imza atan Korkuteli`nin tanınmış sanayici esnaflarından Mehmet Akdeniz`in Meclis Üyeliği listesinde bulunacağı ifade ediliyor.

Yine ilçenin tanınmış esnaflarından Yusuf Sarıcalar`da, Saadet Partisi`nin Korkuteli Belediye Meclis Üyeliği listelerine yazılacağı konuşuluyor. Birde sürpriz var. CHP`den de güçlü bir ismin İrban`ın listesinde olacağı konuşuluyor.

Konuyu CHP`den açmışken İYİ Parti ve CHP`nin koordinasyonunu sağlamak amacıyla Genel Merkezden bir görevli atanmış.  İsmi Yusuf Meriç olan bu görevli, meclis üyeliği seçimlerine de tek listeyle gidecek olan İYİ Parti ve CHP`nin arasındaki koordinasyonu sağlayacak. Tam olarak ne iş yapacağını pek kimse bilmese de, Yusuf bey şimdiden CHP ve İYİ Partililerde bir telaş yaratmış gibi görünüyor.

AK Parti`de ve MHP ise meclis üyeliği seçimlerine ayrı ayrı gidecekler. MHP`de Başkan Adayı Ömer İşlek`in çok yakınında görülenler genelde AK Partililer. Bu planlı olarak ta böyle yapılıyor olabilir MHP`nin meclis üyeliği için konuşulan isimlerin başında Abdurrahman Caran bulunurken, Süleyman Uğurlu`nun da ismi konuşulanlar arasında.

AK Parti`nin meclis üyesi adaylığı listesi için konuşulanların ismi epey bir kabarık. Belediye Başkan Aday adayı olan kişilerin neredeyse hepsinin meclis üyesi adayı da olmak için başvuru yaptığı belirtiliyor. İlhami Yıldıran, Celal Koç ve Kadir Sarıcalar`ın listede olduğu AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tülay Yıldız`ın da yeni meclisimizde olacak bir sırada yazılacağı belirtiliyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.